Lietuvoje

2016.05.16 17:03

Medikė atskleidė, kokiais sutrikimais dažniausiai skundžiamasi vasarą

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.05.16 17:03

Šiltėjant orams vis dažniau leidžiame laiką gryname ore, iškylaujame. Vieni renka žoleles, kiti lankosi miškuose ar važinėja dviračiais. Nors visos šios pramogos naudingos mūsų sveikatai, galima patirti ir nesklandumų.

Santariškių klinikų reanimatologė Jelena Blaščiuk pastebi, kad artėjant vasarai medikai dažniau susiduria su pacientais, besiskundžiančiais alergijomis, ligoniais, kurie vartoja per mažai skysčių. Vasarop taip pat dažniau patiriamos traumos ir virškinamojo trakto infekcijos bei įvairios situacijos, susijusios su erkių įkandamais.

Medikė ragina skiepytis, kad būtų išvengta nemalonių susirgimų, susijusių su įkandimais. Erkinio encefalito skiepas susideda iš trijų vakcinacijų, o po dviejų jau galima nebebijoti erkių. Su trečiu skiepu imunitetas įgyja atsparumą įkandimams 5 metams.  

Iškylaujantiems gamtoje daktarė J. Blaščiuk primena dažnai plauti rankas, maisto produktus, tikrinti jų galiojimo laiką, nevartoti maisto, kuris kelia įtarimą. Jei žmogui pasidarė bloga, būtina gerti vandenį ir stebėti būklę. Tačiau jei kyla temperatūra, atsiranda stiprus, gausus viduriavimas, kuriame gali būti kraujo, gleivių, būtina kreiptis į gydytojus.

O ką daryti nukritus ar susimušus – sužinosite LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Vilija Blinkevičiūtė
2021.05.09 16:56

Socialdemokratų pirmininke išrinkta Blinkevičiūtė: neatidėliotinas darbas – pergalė savivaldos rinkimuose

pažėrė kritikos opozicijos koalicijai; atnaujinta 18.22