Lietuvoje

2016.05.16 19:30

Kaune mirė šauktinis karys

LRT.lt, 15min.lt, BNS2016.05.16 19:30

Pirmadienį ryte Kauno infekcinėje ligoninėje mirė nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karys jaunesnysis eilinis M. J., gimęs 1995 m., praneša Krašto apsaugos ministerija.

Pirminiais duomenimis, karys mirė nuo ūmaus infekcinio susirgimo. Karys dėl aukštos temperatūros ir pykinimo sekmadienį per pietus kreipėsi į Ruklos pirminės karių sveikatos priežiūros centro medikus. Suteikus būtinąją pirmąją medicinos pagalbą karys buvo nuvežtas į Jonavos ligoninę, vėliau į Kauno klinikas ir Kauno infekcinę ligoninę.

„Su giliu liūdesiu pranešame, kad šiandien ryte Kauno infekcinėje ligoninėje mirė nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karys jaunesnysis eilinis M.J. Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė reiškia nuoširdžią ir gilią užuojautą mirusio kario artimiesiems“, – teigiama ministerijos pranešime.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu taip pat pareiškė užuojautą dėl šauktinio kario mirties.

„Netekome jauno Lietuvos kario, savanoriškai pasirinkusio atlikti pareigą Tėvynei. Šauktinio pasiryžimas yra atsakomybės už savo šalį, meilės ir pasiaukojimo Lietuvai pavyzdys“, – rašoma šalies vadovės užuojautoje.

J. eil. M. J. tarnybą Lietuvos kariuomenėje pradėjo šių metų balandžio 4 d. ir šiuo metu tarnavo Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje. Pastaruoju metu karys nusiskundimų sveikata neturėjo.

Surengta spaudos konferencija

Dėl incidento Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje surengta spaudos konferencija.

„Nėra tų žodžių, kurie galėtų palengvinti netekties skausmą. Kario gyvybė užgeso naktį iš sekmadienio į pirmadienį. Sunegalavo jis sekmadienį dieną. Prasidėjo galvos skausmai. Jo būklė buvo aukščiausio lygio. Jis dalyvavo visose pratybose, jautėsi gerai. Apklausėme visus karius – nė vienas daugiau niekuo nesiskundžia. Patalpos yra dezinfekuojamos papildomai, ypač sporto salėje“, – konferencijos metu sakė Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko vadas plk. ltn. Aleksiejus Gaiževskis.

Kreiptasi, anot jo, buvo į aukščiausio lygio ligoninę, tad medikai padarė viską, ką galėjo. Apklausti buvo visi bataliono kariai. Nusiskundimų suprastėjusia sveikata nepateikė nė vienas.

„Šią minutę neturime jokios diagnozės. Gali būti kraujo užkrėtimas ar kita liga. Šiuo metu apklausiami kiti kariai. Negalvojame, kad priežastis – maistas“, – teigė Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos vadė pulkininkė leitenantė Jolita Siesartienė.

Viešumoje pasirodė informacijos, kad kiti kariai žada skelbti boikotą ir nevalgyti kurį laiką valgyklos maisto, tačiau A. Gaiževskis patikino, jog to daryti nėra jokių priežasčių.

Visgi 12 karių paskelbė boikotą. Pranešama, kad medicinos punkte yra dar bent keli kariai, kuriuos kankina panašūs simptomai. Vėliau antradienį pranešta, kad dešimčiai Vaidoto bataliono šauktinių karių, kurie pareiškė turį abejonių dėl Ruklos įgulos valgykloje tiekiamo maisto, vakarienei pasiūlytas alternatyvus maitinimas – sausas davinys.

Šiuo metu pradėtas tyrimas dėl įvykio aplinkybių.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.