Naujienų srautas

Lietuvoje2021.03.18 21:24

Nepasiskiepijusiems mokytojams neramu dėl gyvo konsultavimo: nenori parnešti ligos į namus, svarstytų išėjimą iš darbo

Nuo kitos savaitės abiturientai jau gali gauti gyvas konsultacijas mokyklose. Mokytojai ir abiturientai džiaugiasi, tačiau nerimo išlieka. Kai kurie pedagogai sako, kad be skiepo į darbą negrįš.

Mokyklose nuo kitos savaitės abiturientai laukiami jau gyvai. Tačiau kai kurie gimnazijų vadovai sako, kad vis dar kyla baimių, kaip saugiai konsultuoti abiturientus.

„Gimnazijų mokytojai – dar niekas net nepradėta, nėra skiepijimo kampanijos, vienas kitas yra pakviestas ir gavęs pirmąją vakciną, o kada bus ta antroji, galbūt tik gegužės mėnesį“, – svarsto Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos direktorė Lygija Virkšienė.

Žinios. Ekonomistai: dėl skiepijimo tempo ir karantino ES ekonomika gali atsilikti ir nuo JAV, ir nuo Kinijos

Abiturientų mokytojai kol kas nėra prioritetinėje grupėje gauti skiepą. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė sako, kad svarstoma galimybė mokytojus paskiepyti greičiau. Tačiau kai kurie pedagogai teigia, kad be skiepo į darbą grįžti nenori.

„Dauguma mokytojų turime šeimos narius, kurie yra rizikos grupėje, serga lėtinėmis ligomis. <...> Gali būti po labai rimtų, kad ir infarktai, insultai, kitokios ligos, tai tikrai nesinori parnešti ligą į namus. Aš, asmeniškai, net svarstyčiau netgi išėjimą iš darbo, – teigia Jurbarko A. Giedraičio-Giedriaus gimnazijos mokytoja Erika Liutkevičienė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad gyvose konsultacijose bus daugiausia penki mokiniai, tad saugumo turi pakakti.

„Penki mokiniai klasėje – man atrodo, kad mes visi suprantame, kad yra pakankamai erdvės klasėje penkiems mokiniams ir mokytojui, tai tikrai yra saugu tokiose konsultacijose dalyvauti tiek mokytojui, tiek mokiniams. Žinoma, kaip jau sakiau, raginame visus testuotis, aktyviai testuotis“, – sako ministrė.

Prieš konsultacijas reikės dezinfekuoti paviršius, rankas. Taip pat laikytis saugaus atstumo, dėvėti kaukes. Užsiėmimai galės vykti tik po pamokų.

„Reikės mokytojui susitikti su mokiniais po penkis grupelėmis. Ir, sakykim, vienas matematikos mokytojas turi apie 60 mokinių, kurie ruošiasi egzaminui, tai tiesiog neįmanoma.

Taip pat vaikai yra važinėjantys – pavyzdžiui, pas mus mokykloje ne visiems tėvai galės užtikrinti tą atvežimą“, – sako mokytoja E. Liutkevičienė.

Mokyklų vadovų asociacijos vadovas Dainius Žvirdauskas pripažįsta, organizacija bus rimtas iššūkis.

„Pagalvojau apie didžiąsias miestų gimnazijas, kur tarkime vienoje laidoje gali būti 250 abiturientų, galbūt 300 abiturientų. Tai kaip jiems organizuoti – manau, bus nemažas iššūkis“, – teigia D. Žvirdauskas.

Konsultacijoms Vyriausybė skyrusi beveik 400 tūkstančių eurų. Šiuos pinigus mokytojai turėtų gauti už papildomas darbo valandas. Abiturientus konsultuoti gyvai bus galima nepriklausomai nuo sergamumo lygio savivaldybėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi