Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.16 15:26

A. Guoga dalies verslo valdymą ketina perleisti savo vardo fondui

BNS 2016.05.16 15:26

Laikinasis Liberalų sąjūdžio vadovas teigia dalies verslo valdymą ketinantis perduoti savo vardo labdaros fondui.

A. Guoga BNS pirmadienį sakė jau radęs pirkėjus daliai savo verslo, kitą planuoja perduoti valdyti labdaros fondui, kurio jis neįvardijo.

A. Guogos paramos fondo direktorė Džiuljeta Koženevska BNS patvirtino, kad fondas ketina perimti dalies europarlamentaro verslo valdymą.

„Taip, planuojama stiprinti šitą fondą, kad jis galėtų toliau bendradarbiauti teikiant paramą. Kaip žinote, fondas veikia sėkmingai jau dveji metai, išdalinta labai daug paramų ir norime stiprinti bendradarbiavimą su kitais fondais ir plačiau tą filantropiją daryti“, – BNS sakė A. Guogos paramos fondo vadovė.

Pasak jos, kol kas nėra nuspręsta, kokiu būdu fondas perimtų dalį A. Guogos verslo.

„Kol kas nieko negaliu pasakyti, nes apie tai dar nėra išdiskutuota. (...) Kai išdirbsime, žiūrėsime kaip yra geriausia, kaip yra teisingiausia, kaip įstatymiškai bazė turi atrodyti, tada viską susidėliosime, ir taip ir darysime. Kol kas tai yra mintis, toks noras, bet visam tam, suprantama, turi būti darbas padarytas“, – kalbėjo Dž. Koženevska.

Anot fondo vadovės, sprendimus tikimasi priimti artimiausiu metu.

„Čia viskas dar yra labai šviežia, tikrai iki detalių dar negaliu pasakyti, nes žinutė išėjo šiandien ryte ir kol kas informacijos yra tik tiek, kiek jos pateikėme, o kai viduje susidėliosime, nuo ko pradėsime, kaip užbaigsime, tai tada galėsime duoti daugiau informacijos“, – BNS teigė Dž. Koženevska.

A. Guoga pirmadienį savo „Facebook“ profilyje paskelbė ketinantis kuo greičiau atsisakyti Lietuvoje turimų verslų.

Europarlamentaras pabrėžė, kad atsisakyti verslo ir pinigus skirti labdarai jis norėjo jau seniai, o tai, kad apie šiuos planus buvo paskelbta po E. Masiulio korupcijos sandalo, yra sutapimas.

A. Guoga BNS sakė jau radęs pirkėjus daliai verslo, tačiau jų atskleisti negalintis, nes sandoriai kol kas neužbaigti, be to, tai bus tarptautiniai pirkėjai, listinguojamos įmonės, Kitą dalį verslo jis planuoja perduoti valdyti neįvardytam labdaros fondui.   

Fondo interneto svetainėje nurodoma, kad jis skatina Lietuvos pažangą vystydamas išmaniąją filantropiją Lietuvoje ir teikdamas labdarą bei paramą organizacijoms ir pavieniams asmenims.

Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai balandį A. Guogos pateiktoje privačių interesų deklaracijoje nurodoma, kad jis yra bendrovės Lošimų strateginė grupė, valdančios „TonyBet“ lažybų punktus, sporto transliacijų internetu įmonės „Sport media“ ir televizijos žaidimų bendrovės „TV žaidimai“, drabužiais prekiaujančios „Sport Clothes“, nekilnojamojo turto valdymo bendrovių „NTSG“ ir „TR Holding“ akcininkas. Be to, A. Guoga nuo 2007-ųjų sausio pabaigos yra užsienyje registruotos bendrovės „Rate Detective“ akcininkas.

Registrų centro duomenimis, A. Guoga yra vienintelis bendrovių „NTSG“ ir „TR Holding“ akcininkas, jam priklauso 51 proc. „Sport Clothes“ įstatinio kapitalo, taip pat 8 proc. „Sport media“ akcijų. Lošimų strateginės grupės akcijas A. Guoga valdo netiesiogiai – 64,9 proc. priklauso NTSG, dar 6,7 proc. – „TR Holding“.

2015 metų Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, A. Guogos turimų akcijų vertė siekia 24,55 mln. eurų.

A. Guoga laikinuoju Liberalų sąjūdžio vadovu tapo po to, kai dėl įtarimų kyšininkavimu atsistatydino partijos vadovas Eligijus Masiulis.

Teisėsauga tiria įtarimus, kad koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis galėjo perduoti E. Masiuliui 106 tūkst. eurų kyšį. Teismas leido suimti R. Kurlianskį 20-čiai parų, jam pareikšti įtarimai didelės vertės prekybos poveikiu ir stambaus masto papirkimu.

Sulaukęs įtarimų dėl kyšininkavimo, E. Masiulis pasitraukė iš Liberalų sąjūdžio pirmininko pareigų bei atsisako Seimo nario mandato. Prokurorai yra priėmę sprendimą E. Masiulį apklausti specialiuoju liudytoju. Apklausti jo kaip įtariamojo kol kas neleidžia turima parlamentaro teisinė neliečiamybė.

Liberalų sąjūdžio valdyba nutarė birželio 11 dieną šaukti neeilinį partijos suvažiavimą, kuriame būtų išrinktas naujasis vadovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi