Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.16 10:41

NATO laivai Baltijos jūroje ieškos sprogmenų

Lietuvos teritoriniuose vandenyse prasideda tarptautinė operacija „Atvira dvasia“. Operacijoje dalyvaujantys NATO ir kitų šalių kariniai laivai valys Baltijos jūros dugną, kad neliktų jūrinių minų ir kitų sprogstamųjų užtaisų.

Operacijoje dalyvauja 19 laivų iš 14 NATO ir partnerių šalių. Beveik dvi savaites Lietuvos teritoriniuose vandenyse narai-išminuotojai žvalgys Baltijos jūros dugną, ieškodami nesprogusių minų.

„Pirmo ir Antro pasaulinio karo metu Baltijos jūroje buvo padėta daugiau kaip 100 tūkst. jūrinių minų. Skaitoma, kad Lietuvos teritorinėj jūroj ir išskirtinėj ekonominėj zonoj buvo padėta apie 1 600 minų. Per tuos 19 metų, kai nuo 1997 metų buvo vykdomos aplamai išminavimo operacijos, dalis amunicijos buvo rasta ir nukenksminta, bet dar didelė dalis yra likusi“, – pasakoja išminavimo operacijos vadas komandoras Svajūnas Bandzevičius.

Operacijos „Atvira dvasia“ Latvijoje, Estijoje ir Lietuvoje rotacijos principu nuo 1997 ųjų vykdomos kasmet. Baltijos jūros dugnas valomas siekiant užtikrinti saugią laivybą ir žvejybą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi