Lietuvoje

2016.05.16 08:17

Prezidentė susitiks su Lietuvos diplomatais

LRT TV naujienų tarnyba, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.05.16 08:17

Prezidentė susitikime su Lietuvos ekonominius interesus užsienyje atstovaujančiais diplomatais aptars galimybes skatinti užsienio investicijas bei lietuviškos produkcijos eksportą. Į Vilnių iš viso pasaulio susirinkę diplomatai pirmadienį pradeda savaitę truksiančius susitikimus su šalies politikais, savivaldybių pareigūnais ir verslo atstovais.

Šio diplomatų iš daugiau kaip 40 šalių pagrindinis susitikimo tikslas – megzti glaudesnius ryšius ir dalintis informacija, kuri galėtų padėti Lietuvos ekonomikos vystymuisi.

Kaip teigia Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, sukūrus geresnį dalijimosi informacija mechanizmą, diplomatai galėtų daugiau padėti Lietuvos gamintojams rasti naujų rinkų produkcijai. Taip pat atkreipti užsienio investuotojų dėmesį į Lietuvą.

Dar vienas svarbus klausimas – kaip toliau integruoti šalies energetikos ir transporto sektorių į Vakarų Europą. Ypatingas dėmesys bus skirtas šalies inžinerinėms įmonėms ir jų produkcijos eksportui.

Anot analitikų, Lietuvos inžinerinės įmonės gali konkuruoti su lyderiais pasaulyje. Eksportas dabar sukuria 80 procentų Lietuvos bendrojo vidaus produkto bei trečdalį darbo vietų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.