Lietuvoje

2016.05.16 12:29

VRK spręs dėl E. Masiulio Seimo nario mandato

LRT TV naujienų tarnyba, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.05.16 12:29

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šią savaitę spręs, ar tenkinti kyšininkavimu įtariamo Eligijaus Masiulio prašymą ir naikinti jo Seimo nario mandatą. E. Masiuliui kartu netekus teisinės neliečiamybės, pareigūnai jį galėtų apklausti kaip įtariamąjį.

Dėl įtarimų kyšio ėmimu Eligijus Masiulis praėjusią savaitę pasitraukė iš „Liberalų sąjūdžio“ pirmininko posto ir pačios partijos.

Politikas taip pat Vyriausiajai rinkimų komisijai pateikė prašymą panaikinti jo parlamentaro mandatą, o tuo pačiu ir teisinę neliečiamybę. Komisija tai ketina svarstyti artimiausiame posėdyje, tačiau jos atstovai teigia, kad prašymas tikriausiai bus patenkintas.

Tuo metu Liberalų sąjūdžio vadovybė pranešė svarstantys partijoje atlikti auditą. Pasak laikinojo vadovo Antano Guogos, taip būtų įrodyta, jog partija yra skaidri. Politologai pastebi, kad taip liberalai siekia išsaugoti rinkėjų pasitikėjimą.

Teisėsauga tiria įtarimus, kad koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis galėjo perduoti Masiuliui 106 tūkstančių eurų kyšį.

Teismas leido R. Kurlianskį suimti 20 parų.