Lietuvoje

2013.03.15 18:35

Išvados dėl išsekintos mergaitės: daugiausiai priekaištų Ventos ambulatorijai

Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė audito išvadas dėl Kauno klinikose gydomos mažametės mergaitės iš Ventos globos namų galimo sunkaus sveikatos sutrikdymo. Ministro teigimu, daugiausiai problemų susiję su Ventos ambulatorija, kuri prižiūri vaikų sveikatą.

Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė audito išvadas dėl Kauno klinikose gydomos mažametės mergaitės iš Ventos globos namų galimo sunkaus sveikatos sutrikdymo. Ministro teigimu, daugiausiai problemų susiję su Ventos ambulatorija, kuri prižiūri vaikų sveikatą.

Patikrinimas buvo atliktas visose medicinos įstaigose, kur gydyta mažametė Ventos socialinės globos namų auklėtinė – Ventos ambulatorijoje, Šiaulių Respublikinės ligoninės Motinos ir vaiko klinikoje ir Kauno klinikose. Kaune pažeidimų nenustatyta, Šiauliuose pažeidimai nedideli – medikai turėjo greičiau paskirti endokrinologo konsultaciją ir kompleksiškai įvertinti vaiko sveikatą.

Daugiausiai problemų esą susiję su Ventos ambulatorija, kuri prižiūri vaikų sveikatą.

„Ventoje, aišku, tektų kalbėti apie daugelį aspektų – apie aspektus, susijusius su pačios priežiūros organizavimu, su būtinų procedūrų tvarkos nustatymu, gilesniu reglamentavimu, kas tokiems ypatingiems vaikams turėtų būti daroma“, – sako

sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis.

Ventos ambulatorijoje prirašyti visi Ventos socialinės globos namų auklėtiniai. Čia dirba du gydytojai, vienas iš jų, pasak laikinosios vadovės, dažnai lankosi globos namuose, tačiau kištis į vaikų priežiūrą jis esą neturi teisės.

„Teikiame jiems medicinines paslaugas tik tada, kada jie kviečia mus susirgus vaikui, kada neaiški situacija, o šiaip tai yra atskira socialinė įstaiga, kuri turi savo tvarką, savo priežiūrą, savo slaugytojas, kurios tuos vaikus slaugo. Daktaras duoda tik nurodymus“, – teigia laikinoji Ventos ambulatorijos direktorė Genovaitė Vaitkevičienė.

Ikiteisminį tyrimą dėl Kauno klinikose tebegydomos išsekusios mažametės mergaitės pradėjo Šiaulių apygardos prokuratūra

„Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl galimo sunkaus sveikatos sutrikdymo, piktnaudžiavimo ir tarnybinių pareigų neatlikimo, o taip pat Šiaulių apygardos prokuratūros viešojo intereso skyriaus prokurorai atlieka tyrimą siekdami nustatyti, ar globėjai tinkamai rūpinasi mergaite“, – sako Šiaulių apygardos prokuratūros atstovas Martynas Povilaitis.

Išsekusi septynerių mergaitė į Kauno klinikas buvo atvežta prieš mėnesį. Ji nesvėrė nė 6 kilogramų. Gavusi tinkamą priežiūrą ir maistą per kelias dienas mažametė priaugo svorio. Sveikatos apsaugos ministras sako audito išvadas perduosiantis ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, kuriai pavaldūs globos namai, ir kartu jas išnagrinėję spręs, kokių priemonių bus imtasi.