Lietuvoje

2016.05.14 14:26

Vilniuje ir Klaipėdoje – kariuomenės renginiai

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.05.14 14:26

Vilniečiai ir klaipėdiečiai šeštadienį kviečiami susipažinti su karių kasdienybe, apžiūrėti ginkluotę, padiskutuoti gynybos ir pilietiškumo klausimais. Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos proga Vilniuje ir Klaipėdoje Krašto apsaugos ministerijos organizuojami renginiai prasidės nuo vidurdienio.

Vilniuje prie Baltojo tilto susirinkusieji galės išvysti Lietuvos kariuomenės ir NATO  ginkluotę, taip pat nusikelti į praeitį – istorijos entuziastai suvaidins Saulės mūšį bei pasakos apie viduramžių kovas. O žinomi visuomenės veikėjai diskutuos aktualiais gynybos ir pilietiškumo klausimais.

Kariuomenės ir visuomenės vienybės diena dviejose vietose vyks ir Klaipėdoje. Centriniame terminale gyventojai galės lankyti NATO karinius laivus. Tokių atvirų laivų bus ir kitame – kruizinių ir karo laivų – terminale, kur, be kita ko, vyks iškilmingos ceremonijos.

Pasak renginio organizatorių, Lietuvos kariuomenėje bei Šaulių sąjungoje daugėja savanorių, tad šeštadienį gyventojams bus pasakojama apie tokios savanorystės naudą.

Populiariausi

Istorijos egzaminas

Lietuvoje

2020.07.07 12:46

Užduotis apie Landsbergį ir Brazauską įveikę abiturientai: per istorijos egzaminą reikėjo tiesiog pagalvoti istorikas: nuotolinis mokymas atskleidė brandos stygių; atnaujinta 13.18

14
Nijolė Bražėnaitė ir Juozas Lukša-Daumantas

Lietuvoje

2020.07.07 14:48

Žydų bendruomenė abejoja sprendimu skelbti 2021-uosius Lukšos-Daumanto metais politikai teigia, kad kreipimesi trūksta istorinių faktų

5