Lietuvoje

2016.05.13 20:42

Teismas nurodė K. Brazauskienei išsikelti iš Turniškių

ELTA 2016.05.13 20:42

Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko našlė Kristina Brazauskienė privalo išsikelti iš rezidencijos Turniškėse, penktadienį paskelbė Vilniaus miesto apylinkės teismas ir visiškai patenkino Prezidento kanceliarijos ieškinį.

Sprendimas per 30 dienų dar galės būti apskųstas.

Į teismą Prezidento kanceliarija po kelių pakartotinių įspėjimų dėl K. Brazauskienės iškeldinimo iš neteisėtai užimamų gyvenamųjų patalpų Turniškėse kreipėsi pernai spalio pabaigoje. Iki teismo sprendimo įsiteisėjimo Vadovybės apsaugos departamentas K. Brazauskienei yra išdavęs laikiną leidimą patekti į valstybei priklausančias patalpas Turniškėse.

Prezidento kanceliarija nurodė, kad „K. Brazauskienė valstybei priklausančias patalpas buvo įsipareigojusi grąžinti pasibaigus terminuotai būsto panaudos sutarčiai iki praėjusių metų spalio 12 dienos. Tačiau nei po sutarties pasibaigimo, nei per papildomai gera valia nustatytą terminą K. Brazauskienė negrąžino jai perduoto turto“.

K. Brazauskienė teismo prašė leisti jai ilgiau gyventi rezidencijoje Turniškėse Vilniuje – bent iki 2020-ųjų. K. Brazauskienė teismo prašė nustatyti 10 metų panaudos sutarties terminą nuo panaudos sutarties sudarymo. Esą toks reikalavimas būtų kaip kompromisinis, siekiant K. Brazauskienei įgyti teisinį apibrėžtumą. Taip pat kaip argumentą garsioji našlė nurodė Turniškėse laikomą asmeninę A. M. Brazausko kolekciją.

Mirusio prezidento našlei vyriausybė buvo suradusi butą L. Sapiegos gatvėje Vilniuje, kur našlė galėtų išsikraustyti, tačiau ji šio būsto atsisakė.

Tiesa, K. Brazauskienė Turniškėse galės gyventi, kol įsiteisės teismo sprendimas, kuris dar galės būti skundžiamas.

ELTA primena, kad pernai spalio 12 d. baigė galioti sutartis, kuri buvusio prezidento A. M. Brazausko našlei K. Brazauskienei suteikė teisę gyventi rezidencijoje Turniškėse.

Vyriausybė jau yra netenkinusi K. Brazauskienės prašymo pratęsti panaudos sutartį 10 metų arba, negalint to padaryti, suteikti „analogiškos kokybės ir tų pačių parametrų patalpas“.

K. Brazauskienei vyriausybė leido gyventi Turniškėse 2010 m.

Konstitucinis Teismas yra pasisakęs dėl Prezidento našlės rentos. Savo ruožtu Seimas yra atmetęs siūlymą iš Prezidento įstatymo išbraukti nuostatą, kuri mirusio prezidento sutuoktiniui garantuoja rezidenciją.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra pareiškusi, kad Lietuva turėtų atsisakyti „nomenklatūrinių privilegijų“ prezidentų šeimos nariams, ir pabrėžusi, kad esanti apsisprendusi nelikti gyventi Turniškėse, pasibaigus prezidentės kadencijai. prezidentė šalia Vilniaus įsigijo sklypą, kuriame planuoja statyti namą.