Lietuvoje

2016.05.13 17:47

Pajūris ruošiasi vasaros sezonui ir sulaukia pirmųjų poilsiautojų

Vytenis Radžiūnas, LRT.lt2016.05.13 17:47

Apgyvendinimo paslaugų pajūryje teikėjai ruošiasi sezono atidarymui – remontuoja ir atnaujina nuomojamas patalpas bei laukia pirmųjų atvykėlių. Nidoje ir Palangoje jau daugėja pirmųjų šiltojo sezono poilsiautojų, tuo metu mažesniuose kurortuose  – Juodkrantėje, Pervalkoje bei Preiloje – sezonas kol kas dar neprasidėjęs.

„Didelio sujudimo pajūryje dar nėra, tačiau Nidoje, Palangoje poilsiautojų jau atsiranda. Žinoma, apartamentus daugiau nuomojasi pačiame centre“, – portalą LRT.lt informavo PrieJūros.lt vadovas Laurynas Šertvyčius.

Kuršių nerijoje kainos, pasak pašnekovo, yra įvairios ir priklauso nuo apartamentų, tačiau didelių pokyčių, palyginti su praėjusiais metais, nėra. „Tačiau ne sezono metu, atšilus orams bei birželio mėnesį, galima rasti neblogų akcijų ir paskutinės minutės pasiūlymų. Poilsiautojai kol kas daugiau atvyksta vienai ar porai dienų, kai geras oras, arba savaitgaliui“, – pridūrė L. Šertvyčius.

Pasak pašnekovo, mažesniuose kurortuose – Juodkrantėje, Pervalkoje bei Preiloje – sezonas kol kas dar neprasidėjęs. Apgyvendinimo paslaugų teikėjai vis dar ruošiasi sezono atidarymui – remontuoja ir atnaujina nuomojamas patalpas.

LRT RADIJO žurnalistė Asta Kažukauskienė tikina, kad penktadienį Klaipėdoje yra paliję, todėl vasara dar nedvelkia, tačiau esą nuo praėjusio savaitgalio orai tikrai buvo labai geri. „Ypač praėjusį savaitgalį tiek mieste, tiek pajūryje buvo tikrai labai daug žmonių. Daugelis ėjo pasivaikščioti po mišką ir pajūriu, bet nemažai buvo ir besideginančių, nes kopose oro temperatūra buvo aukšta – daugiau kaip 20 laipsnių. Tikrai buvo besimėgaujančių saulės voniomis“, – LRT.lt sakė A. Kažukauskienė.

Pasak žurnalistės, klaipėdiečių ir miesto svečių itin mėgstamos šios vietos – Melnragė, Giruliai, Karklė, Olando kepurė bei Smiltynė.

„Vasaros sezonui baigiami tvarkyti ir paplūdimiai – remontuojami suoliukai, laiptai, takai. Šiuo metu taip pat tvarkoma piliavietės teritorija. Vasarą turėtų prasidėti jos atkūrimo darbai, netoliese įrengiama didelė automobilių stovėjimo aikštelė. Klaipėdoje jau atsidariusios lauko kavinės ir mieste jaučiamas nemažas judėjimas.

Kol vasara dar neprasidėjo, daug poilsiautojų Klaipėdoje nėra, tačiau pirmadienį atplaukė didelis – 250 metrų ilgio – kruizinis laivas. Turizmo specialistai skaičiavo, kad jis atplukdė daugiau kaip 2 tūkst. turistų. Pusė jų išvyko į įvairias ekskursijas – į Palangą, Nidą, Ventę. Kita pusė pasklido po uostamiestį. Taigi turistų jau netrūksta“, – pasakojo LRT RADIJO žurnalistė A. Kažukauskienė.

Savo ruožtu bendrovės „Smiltynės perkėla“ generalinis direktorius Darius Butvydas tikina, kad keltai kol kas dirba normaliu gegužės mėnesio ritmu. „Dar negalime sakyti, kad įsibėgėja sezonas. Be abejo, tam įtakos turi orai. Vieną kitą šiltesnį savaitgalį turėjome daugiau darbo, bet trijų krovininių keltų, kurie dirba vasarą ir kelia automobilius, dar neprireikė. Savaitgaliais yra atvykstančių žmonių ir iš atokesnių vietų, bet dar nėra vasarinio bumo“,  – LRT.lt kalbėjo D. Butvydas.

Kaip teigia bendrovės „Smiltynės perkėla“ generalinis direktorius, tikrasis vasaros sezonas prasideda nuo Joninių ir trunka iki Žolinių – šie du mėnesiai esą būna labai intensyvūs.

„Mes esame pasiruošę sezonui: laivai sutvarkyti, atliktos profilaktikos, šiek tiek padažėme ir pagražinome keltus. Šį savaitgalį bus laivų paradas, tai intensyviai ruošiamės dalyvauti. Šiek tiek nesmagu, kad ateina lietūs. Kita vertus, kokia šventė „ant vandens“ be vandens“, – juokavo D. Butvydas.

LRT.lt primena, kad šią vasarą teks dvigubai brangiau mokėti už įvažiavimą į Neringą – 20 eurų. Važiuojant su nameliu ant ratų teks susimokėti 30 eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.