Lietuvoje

2016.05.16 12:31

E. Masiulio pasitraukimas – galvosūkis ne tik dėl naujo pirmininko

Lyg perkūnas iš giedro dangaus ketvirtadienį driokstelėjęs galimo kyšininkavimo skandalas Liberalų sąjūdžiui užkrovė mažiausiai dvi nemenkas problemas: kuo skubiau apsispręsti, kas taps partijos pirmininku ir kas ves į rinkimus.

Problemą dėl partijos lyderio laikinai prigesino skubiai iš Briuselio grįžęs Eligijaus Masiulio pirmasis pavaduotojas europarlamentaras Antanas Guoga. Jis iki birželio 11 d. vyksiančio neeilinio liberalų suvažiavimo vadovaus partijai.

Kas po suvažiavimo stos prie partijos vairo, dar visiškai neaišku. Pats A. Guoga po penktadienį daugiau nei dvi valandas trukusio partijos valdybos posėdžio teigė neturįs didelio noro vadovauti partijai, nors švytinčios jo akys sakė ką kita. „Su manimi viskas tvarkoj, aš iki suvažiavimo imuosi partijos vadovo pareigų ir vedu partiją“, – sakė A. Guoga.  

Paklaustas, kas partijos rinkimų sąraše bus įrašytas pirmuoju numeriu ir ves ją į Seimo rinkimus, A. Guoga tikslaus atsakymo neturėjo: „Jeigu iki birželio 11 d. Eligijus neišsklaidys jam teisėsaugos mestų sunkių kaltinimų, tuomet jis tikrai rinkimuose nedalyvaus, tačiau jis mums per valdybos posėdį pažadėjo įrodyti savo nekaltumą.“

Pats A. Guoga Seimo rinkimuose dalyvauti negali, nes turi Australijos pilietybę, kurios atsisakyti iki spalio 9 d. vyksiančių rinkimų nesuspėtų.

Liberalų valdyba penktadienį nutarė, kad E. Masiulis atsisako partijos vadovo posto, stabdo savo narystę partijoje ir taip pat atsisako Seimo nario mandato. Vyriausioji rinkimų komisija gavo liberalo prašymą panaikinti jo mandatą. Šį prašymą komisija svarstys  trečiadienį.

Vilniaus meras, liberalas Remigijus Šimašius sako svarstantis, ar jam dalyvauti Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimuose. Tačiau būti kandidatu į Seimą ir atsisakyti mero posto R. Šimašius nenori.

Jis tikino, kad teoriškai įmanoma galimybė, kad jis taptų partijos pirmininku, nevesdamas liberalų Seimo rinkimuose ir likdamas dirbti meru.

Pasak jo, partijos lyderis nebūtinai turi būti kandidatų sąraše pirmasis, tačiau R. Šimašius pripažįsta, kad pagal politines taisykles natūralu, kai partijos vadovas yra ir sąrašo lyderis.