Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.13 12:10

R. Jokubauskaitę siūloma perduoti laiduotojai ir nutraukti bylą

BNS 2016.05.13 12:10

500 eurų kyšį policijai siūliusią Lietuvos televizijos laidų vedėją Reginą Jokubauskaitę prokuratūra sutinka perduoti laiduotojai ir nutraukti tyrimą.

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras Stanislavas Barsulas BNS sakė, kad penktadienį surašytą nutarimą dėl ikiteisminio tyrimo nutraukimo ir R. Jokubauskaitės perdavimo laidotojai dukrai išsiuntė į Vilniaus miesto apylinkės teismą. Jis turi patvirtinti arba atmesti prokuratūros nutarimą, teismas savo ruožtu gali surengti ir posėdį.

„Buvo įvertintos aplinkybės, kad ji anksčiau neteista, nusikaltimo padarymo metu neturėjo galiojančių administracinių nuobaudų, pripažino kaltę, teigiamai charakterizuojama darbovietėje. Pagrindo atmesti prašymą nebuvo“, – BNS sakė prokuroras.

Prašymą policijai dėl motinos perdavimo laidavimui pateikė R.Jokubauskaitės dukra. Prokuratūros nutarime rašoma, kad televizijos laidų vedėja metams perduodama neteistos ir teigiamai darbovietėje charakterizuojamos dukters priežiūrai. Prokuratūra neprašo moteriai skirti užstatą ar įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų fondą.

Už papirkimą Lietuvoje baudžiama laisvės apribojimu arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

R. Jokubauskaitė kyšį policijai siūlė kovą, kai buvo sulaikyta vairuojanti neblaivi.

Kovo 31 dieną Vilniaus miesto apylinkės teismas praeityje garsią diktorę, filmų garsintoją pripažino kalta dėl vairavimo išgėrus.

Teismo sprendimu iš R. Jokubauskaitės dvejiem metams atimta teisė vairuoti. Pažeidėjai taip pat skirta 600 eurų bauda.

Kovo 9 dieną Vilniuje, M.Marcinkevičiaus gatvėje, prie automobilio vairo sulaikytai žinomai moteriai nustatytas 2,08 promilės girtumas.

R. Jokubauskaitė pasakojo, kad tą dieną jautėsi prastai, gėrė vaistus, jie nepadėjo numalšinti skausmo. Moteris išgėrė vyno ir pasijuto geriau – tvarkėsi namuose, sumanė persodinti gėles. Tada sugalvojo nuvažiuoti į netoli namų esančią parduotuvę nusipirkti žemių.

„Žinau, kad išgėrus sėsti prie vairo nevalia, iki šiol graužia sąžinė, kad taip pasielgiau“, – teisme kalbėjo R. Jokubauskaitė.

Atgailaujančiai laidos vedėjai skirta už sankcijos vidurkį mažesnė nuobauda.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi