Lietuvoje

2016.05.16 12:32

Liberalų sąjūdžio laikinasis vadovas A. Guoga didelio noro vadovauti nerodo

BNS, LRT.lt2016.05.16 12:32

Eligijui Masiuliui pasitraukus iš Liberalų sąjūdžio, partijai laikinai vadovaus pirmasis pirmininko pavaduotojas Europos Parlamento narys Antanas Guoga. Taip numato partijos įstatai. Tiesa, jis teigia vadovauti noro neturintis, bet išrinktas nuolatiniu pirmininku iškart atsisakytų europarlamentaro mandato.

Kol yra laikinasis vadovas, A. Guoga neatsisako europarlamentaro mandato. Darbą Europos Parlamente politikas žada palikti, jei būtų išrinktas nuolatiniu vadovu, tačiau sako dar neapsisprendęs, ar kandidatuos į pareigas.

Pasak laikino vadovo, birželio 11 dieną per suvažiavimą paaiškės, kas partiją ves į Seimo rinkimus, ligšioliniam lyderiui Eligijui Masiuliui pasitraukus dėl įtarimų kyšininkavimu.

„Mes renkamės į partijos suvažiavimą ir ten viskas bus nuspręsta (dėl sąrašo lyderio). Aš laikinai imuosi šių pareigų, kaip priklauso, partiją atvesti labai sklandžiai, papildyti naujais nariais, ir dabar būtų labai geras momentas prisijungti visiems tiems, kurie tiki liberaliomis idėjomis, tiki Lietuvos ateitimi, parodyti paramą Liberalų sąjūdžiui, nes idėja, ideologija labai stipri, egzistuoja. Palaikymas partijoje E. Masiuliui yra labai stiprus, labai vieningai visi linki jam sėkmės“, – po partijos valdybos posėdžio žurnalistams sakė A. Guoga.

Klausiamas, ar dalyvaus partijos pirmininko rinkimuose, A. Guoga atsakė: „Viską atskleis birželio 11 diena, tikrai didelio noro nėra, ir nėra didelio noro dabar vadovauti, bet yra tokia pareiga, kurią aš prisiimu sau.“

A. Guoga sakė negalintis atsisakyti užimti laikinojo vadovo poziciją, kaip numato partijos įstatai, nes tai mestų šešėlį, kad ir dėl jo gali būti įtarimų.

„Jei aš atsisakyčiau, sakytumėte, kad kažkas negerai su manimi. Aš negaliu atsisakyti, nes neturiu jokių problemų su teisėsauga, neturiu kaip atsisakyti, turiu prisiimti atsakomybę, kaip man priklauso, turiu vesti partiją iki rinkimų, nebūtinai turiu dalyvauti rinkimuose“, – sakė europarlamentaras.

„Mandatą, be abejo, jei būčiau išrinktas partijos pirmininku, dedu ant stalo. Aš dabar nematau prasmės atiduoti, jei būsiu išrinktas partijos pirmininku, jei dalyvausiu, iš karto tą pačią dieną dedu mandatą ant stalo“, – sakė A. Guoga.

A. Guoga penktadienį partijos valdybos posėdyje buvo patvirtintas partijos vadovu pagal įstatus, nes yra pirmasis pirmininko pavaduotojas. Ligšiolinis partijos vadovas E. Masiulis pasitraukė iš pareigų sulaukęs įtarimų dėl kyšininkavimo.

Liberalų sąjūdžio valdyba taip pat nutarė birželio 11 dieną šaukti neeilinį partijos suvažiavimą, kuriame būtų išrinktas naujasis vadovas.

E. Masiulis po valdybos posėdžio sakė pasitraukiantis, kad nemestų šešėlio partijai, o paneigti įtarimus sieks teisinėmis priemonėmis.

„Nenoriu dėl man mestų labai rimtų kaltinimų slapstytis už partijos pirmininko ar Seimo nario mandato, noriu kaip paprastas Lietuvos Respublikos pilietis civilizuotomis teisinėmis priemonėmis įrodyti savo tiesą ir pasiekti teisingumą“, – sakė E. Masiulis.

Klausiamas, ar pagrįsti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) įtarimai, E. Masiulis teigė norintis papasakoti daug, bet negalintis „dėl proceso reguliavimo dalykų“.

„Aš labai norėčiau jums daug ką pasakyti ir aš jums pasakysiu, bet kai ateis tam tikras laikas. Šiandien, deja, dėl tam tikrų proceso reguliavimo dalykų to negaliu. Galiu tik užtikrinti, kad sieksiu teisinėmis priemonėmis įrodyti savo teisingumą ir paneigti man mestus įtarimus“, – sakė E. Masiulis.

Specialiųjų tyrimų tarnyba ketvirtadienį pranešė tirianti įtarimus, kad verslo koncerno „MG Baltic“ atstovai E. Masiuliui perdavė 100 tūkst. eurų kyšį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.