Lietuvoje

2016.05.13 14:43

G. Landsbergis ištesėjo pažadą

Mindaugas Jackevičius, DELFI.lt, BNS2016.05.13 14:43

Tėvynės Sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis atsisako Europos Parlamento (EP) nario mandato.

„Partijoje buvome nusprendę, kad Europos Parlamento nario mandato atsisakysiu, kai bus patvirtintas galutinis partijos kandidatų į Seimą sąrašas. Tačiau vakarykščių įvykių kontekste apsisprendžiau sugrįžti į Lietuvą nieko nelaukiant ir dėti visas pastangas, kad pasitikėjimas naujos kartos politika ir politikais būtų atstatytas“, – DELFI atsiųstame komentare sako G. Landsbergis.

DELFI primena, kad europarlamentaras ir konservatorių lyderis Seimo rinkimuose savo kandidatūrą kels Kauno Centro-Žaliakalnio vienmandatėje apygardoje, taip pat bus partijos rinkimų sąrašo lyderiu.

Iki šiol jis nebuvo atsisakęs EP nario mandato ir už tai sulaukė kai kurių partiečių kritikos.

„Šiandien pradedam procedūrą, kreipiausi į Europos Parlamento generalinį sekretorių raštu, prašydamas pradėti nutraukimo procedūrą“, – BNS penktadienį sakė G.Landsbergis.

Pasak jo, priimti sprendimą paskatino nusivylimo nuotaikos, susijusios su ketvirtadienio pranešimu, kad Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis įtariamas paėmęs kyšį.