Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.16 12:33

Politologas: E. Masiulis priėmė patį geriausią sprendimą partijai

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.05.16 12:33

Pasitraukdamas iš Liberalų sąjūdžio lyderių ir atsisakydamas Seimo nario mandato Eligijus Masiulis priėmė patį geriausią sprendimą partijai artėjant rinkimams, sako Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Kęstutis Girnius.

Pasak jo, pasitraukus E. Masiuliui nuostoliai partijos reitingams bus mažesni.

„Čia yra pats naudingiausias sprendimas, kurį jis galėjo priimti. Jei jis yra apkaltinamas ir žinant, kad ta byla tęsis ištisus mėnesius, jei ne metus, tai jis nusišalina, ir tada gali kritikuoti liberalus, bet ne per jų pasišalinusį pirmininką“, – ketvirtadienį sakė K. Girnius.

Liberalų sąjūdis pranešė, kad įtarimų dėl kyšio sulaukęs E. Masiulis traukiasi iš partijos lyderio posto ir atsisakys Seimo nario mandato.

„Kad jis mandato atsisako, tai man yra keista, nes jeigu jis nekaltas, kodėl jis tai daro?“, – kalbėjo K. Girnius.

„Dabar yra tokia galimybė, kad yra tokių įkalčių, jog jis žino, kad negali apsiginti. (...) Aš norėčiau tikėti, kad taip nebus, bet tos galimybės negalima atmesti“, – pridūrė jis.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ketvirtadienį pranešė tirianti duomenis, kad koncerno „MG Baltic“ atstovai E. Masiuliui perdavė 100 tūkst. eurų kyšį.

Liberalų sąjūdžio pirmininko pavaduotojas Gintaras Steponavičius teigė, kad penktadienio rytą partijos valdyba išsirinks laikinąjį liberalų vadovą. Pasak jo, nuolatinį partijos pirmininką rinks Liberalų sąjūdžio suvažiavimas, tačiau kol kas neaišku, kada jis bus šaukiamas.

Prokurorai yra nusprendę E. Masiulį apklausti specialiuoju liudytoju. Apklausti jo kaip įtariamojo kol kas neleidžia turima teisinė neliečiamybė.

Atliekant tyrimą ketvirtadienį atliktos kratos „MG Baltic“ prezidento Dariaus Mockaus ir viceprezidento Raimondo Kurlianskio darbo vietose, parlamentaro E. Masiulio namuose, automobilyje, darbo vietoje ir jo vadovaujamo Liberalų sąjūdžio būstinėje.

R. Kurlianskiui buvo pareikšti įtarimai dėl papirkimo ir prekybos poveikiu.

Tuo metu D. Mockus teigė, kad apie įtarimus R. Kurlianskiui nėra informuotas teisėsaugos.

Jis taip pat reiškė apmaudą dėl kritusio įtarimų šešėlio ant E. Masiulio.

„Man tai labai apmaudu ir nuoširdžiai gaila Eligijaus, kuris per mano nedidelę praktiką buvo pats, manau, perspektyviausias, protingiausias ir sąžiningiausias politikas“, – laidoje „LRT Forumas“ sakė D. Mockus.

Penktadienį į posėdį renkasi Liberalų sąjūdžio valdyba, kuri spręs kas galėtų pakeisti E. Masiulį. Tarp galimų kandidatų minimi Seimo narys Eugenijus Gentvilas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, europarlamentaras Antanas Guoga. E. Gentvilas teigiamai vertina savo partijos lyderio sprendimą trauktis ir sako, kad jeigu paaiškėtų, jog E. Masiulis nekaltas, partija jo lauktų grįžtant.

Seimo rinkimai vyks 2016 metų spalį.

Gegužės 5 dieną delfi.lt skelbtos „Spinter tyrimų“ atliktos gyventojų apklausos duomenimis, Liberalų sąjūdis balandį buvo antra populiariausia partija Lietuvoje – 15,5 proc. apklaustųjų nurodė, kad už šią partiją balsuotų rinkimuose. Pirmojoje vietoje buvo Socialdemokratų partija. Balandžio 23 dieną dienraščio „Lietuvos rytas“ skelbiamos bendrovės „Vilmorus“ apklausos duomenimis, už Liberalų sąjūdį balandį balsuoti norėjo 9,6 proc. rinkėjų. Jie buvo treti po pirmoje vietoje esančių socialdemokratų ir į antrą vietą šoktelėjusių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi