Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.13 00:14

Vaikus dienos centruose nudžiugino Izraelio ambasados Lietuvoje vizitai

Izraelio ambasada Lietuvoje, minėdama savo šalies Nepriklausomybės dieną, lankė organizacijos „Gelbėkit vaikus“ dienos centrus ir dovanojo jiems reikalingos buities įrangos, baldų, žaislų ir kompiuterių.

Kasdien po pamokų į Širvintų dienos centrą skuba keliasdešimt 7–15 m. amžiaus vaikų. Čia jie ruošia pamokas, pavalgo, sportuoja ir yra įvairiapusiškai lavinami. Maždaug pusę lėšų, reikalingų centro veiklai, skiria valstybė, kitą pusę – įvairūs rėmėjai, taip pat prie centro veiklos prisideda savanoriai.

Svetingai sutikti Izraelio ambasados darbuotojai atvežė dulkių siurblį, muzikos centrą ir buities rakandų. Kiekvienas iš 40 centro lankytojų gavo po kuprinę su atšvaitais.

„Mes nusprendėme šiemet savo šalies Nepriklausomybės dieną švęsti su Lietuvos vaikais, lankančiais dienos centrus. Atvežėme tai, kas jiems reikalinga, tikimės ir toliau palaikyti ryšius, klausiame, kuo dar galėtumėme jiems padėti“, – aiškina Izraelio ambasadoriaus pavaduotojas Yehuda Gidronas.

Dienos centrus lanko vaikai iš socialinę atskirtį patiriančių šeimų.

„Problemų yra, bet vaikai nekalti dėl tų problemų, jie čia, centre, mato kitokį gyvenimą. Džiaugiamės, kad lankę mūsų centrą vėliau įsidarbina, įgyja profesijas, sukuria šeimas“, – sako Širvintų vaikų dienos centro vadovė Elena Petkūnienė.

„Dienos centrai – vaikui paskutinė stotelė prieš patenkant į globos namus. Tai jei galime išlaikyti juos jų biologinėje šeimoje, tai ir stengiamės tai daryti. Poreikis tų centrų yra didžiulis, ieškome lėšų jiems paremti“, – teigia organizacijos „Gelbėkit vaikus“ atstovė Živilė Gribauskaitė.

Per dvi dienas Izraelio ambasados darbuotojai aplankys 300 vaikų. Iš viso Lietuvoje yra 35 vaikų dienos centrai, kuriuose ugdoma daugiau nei 800 vaikų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi