Lietuvoje

2016.05.12 19:09

L. Linkevičius ragina tęsti paramą Europos humanitariniam universitetui

LRT.lt2016.05.12 19:09

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 12 dieną pokalbyje telefonu su Šiaurės ministrų tarybos (ŠMT) generaliniu sekretoriumi Dagfinnu Hoybratenu pabrėžė, kaip svarbu, kad ši organizacija ateityje atnaujintų finansavimą  Europos humanitariniam universitetui (EHU).

„Jūsų parama ir ilgametė EHU donorų koordinatoriaus patirtis buvo ir yra itin svarbi universitetui. Nors šiais metais Šiaurės ministrų taryba neskyrė finansinės paramos universitetui, tikimės, kad Jūsų įdirbis nenueis veltui ir ŠMT ateityje toliau prisidės prie šio visam regionui svarbaus projekto“, – sakė ministras.

„Per dešimt EHU veiklos Vilniuje metų aukštąjį išsilavinimą, paremtą Europos vertybėmis, Lietuvoje įgijo beveik 1500 baltarusių studentų. Tai yra nuosekli ir geriausia mūsų investicija į Europos ir Baltarusijos tarpusavio supratimą bei santykių stiprinimą“, – pokalbyje akcentavo L. Linkevičius.

Gegužės 11 d. Šiaurės ministrų taryba dėl organizacijos biudžeto peržiūrėjimo nusprendė šiais metais neskirti finansinės paramos EHU. Nepaisant ŠMT pasitraukimo, tarptautinių donorų parama EHU bus tęsiama, o donorų koordinatoriaus vaidmenį  perims Švedijos vystomojo bendradarbiavimo agentūra.

Šių metų kovo 10 d. Vilniuje vykusios tarptautinės aukšto lygio konferencijos metu Europos Komisijos, Šiaurės šalių ir kitų ES narių vyriausybių bei privačių JAV ir Europos šalių fondų atstovai patvirtino finansinę paramą šiam universitetui, pabrėždami jo, kaip išskirtinio transatlantinės paramos demokratijai projekto, svarbą šiandienos geopolitinių įvykių Rytų Europoje kontekste.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt