captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimo kontrolieriai pernai gavo 1,8 tūkst. naujų skundų

Pernai Seimo kontrolieriai gavo 2697 fizinių ir juridinių asmenų pareiškimus, iš jų 1805 buvo nauji skundai.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Pernai Seimo kontrolieriai gavo 2697 fizinių ir juridinių asmenų pareiškimus, iš jų 1805 buvo nauji skundai.

542 skundai buvo susiję su savivaldos klausimais, 1263 – su valstybės įstaigų reguliuojamais klausimais, rašoma penktadienį Seimui pateiktoje Seimo kontrolierių 2012 m. veiklos ataskaitoje..

Daugiausia skundų Seimo kontrolierių įstaiga gavo iš asmenų, kurių laisvė suvaržyta. Šių asmenų skundai dėl pažeidžiamų jų teisių sudarė 28 proc. visų įstaigą pasiekusių skundų.

Toliau pagal Seimo kontrolierių skundų problematiką rikiavosi teisė į tinkamą viešąjį administravimą – 24 proc., teisė į nuosavybę – 14 proc., teisė į saugią ir ekologišką aplinką – 10 proc., teisė į asmens, visuomenės saugumą ir viešosios tvarkos užtikrinimą – 5 proc., teisė į būstą – 5 proc., vartotojų teisės – 3 proc., teisė į socialinę apsaugą – 3 proc., teisė į sveikatos apsaugą – 2 proc., teisė į teisingą teismą – 2 proc., kitos teisės – 4 proc.

Seimo kontrolieriai savo iniciatyva pernai pradėjo 32, atliko 11 tyrimų. Juose buvo iškelta 16 problemų, dėl kiekvienos jų priimti sprendimai.

Tyrimų metu suformuluotos problemos 14 atvejų pasitvirtino – buvo nustatyta pareigūnų piktnaudžiavimo, biurokratizmo ar kitokio netinkamo viešojo administravimo faktų. Vienu atveju netinkamo administravimo faktai tyrimo metu nebuvo patvirtinti, o dar vienu atveju tyrimas buvo nutrauktas.

2012 m. išnagrinėję skundus Seimo kontrolieriai valstybės ir savivaldybių institucijų pareigūnams pateikė 1026 rekomendacijas. Ataskaitos rengimo metu jau buvo žinoma, kad per 90 proc. Seimo kontrolierių teiktų rekomendacijų yra atsižvelgta. Dėl 9 proc. pateiktų rekomendacijų institucijų atsakymų tebelaukiama.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...