Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.12 18:39

Su naujuoju NATO Jungtinės pajėgų vadavietės vadu aptartos saugumo užtikrinimo priemonės

LRT.lt 2016.05.12 18:39

Ketvirtadienį krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas susitiko su Vilniuje viešėjusiu NATO Jungtinės pajėgų vadavietės Briunsiume vadu generolu Salvatore Farina. Susitikimo metu daugiausiai dėmesio buvo skirta artėjančiam Varšuvos viršūnių susitikimui ir numatomiems sprendimams, skirtiems sustiprinti rytinių Aljanso sienų gynybą, visų pirma sąjungininkų pajėgų dislokavimui Baltijos regione, aptarti. 

Generolas S. Farina pabrėžė, kad Lietuvos gynybos biudžeto didinimas yra bene geriausias pavyzdys Aljanse, kaip rimtai turėtume vertinti situaciją. Anot generolo,  pagyrimo vertos ir kitos priemonės, kurių Lietuva ėmėsi savo saugumui stiprinti – tai ir investavimas į sąjungininkų pajėgų priėmimo galimybių stiprinimą, modernios ginkluotės ir technikos įsigijimas, greito reagavimo pajėgų įsteigimas ir kiti svarbūs klausimai. Generolas S. Farina pagyrė itin sėkmingai veikiantį NATO pajėgų integravimo vienetą Lietuvoje ir pabrėžė labai glaudų ir sėkmingą Lietuvos bendradarbiavimą su kitomis regiono šalimis, kuris leidžia pasiekti itin gerų rezultatų.

J. Olekas  pabrėžė, kad Lietuva imasi visų įmanomų priemonių savo saugumui stiprinti, o NATO vienybė  ir ryžtas veikti imantis konkrečių priemonių saugumui prie rytinių NATO sienų užtikrinti, yra tinkamas atsakas regione egzistuojančioms grėsmėms.

Ministras taip pat atkreipė dėmesį, kad Lietuva yra suinteresuota saugumu ir stabilumu visoje Europoje, todėl rimtai vertina grėsmes ne tik savo, bet ir pietiniame regione. „Turime pradėti galvoti ne apie Lietuvos ar Graikijos saugumo problemas, o apie Aljanso sienų apsaugą ir veikti atitinkamai,  –  pabrėžė  J. Olekas.

Susitikime  krašto apsaugos ministras  atkreipė dėmesį ir į tai, kad  Lietuva prisideda prie NATO kolektyvinių pastangų. „Šiemet mes skyrėme 550 karių NATO greitojo reagavimo ir Aljanso itin aukštos parengties pajėgoms. Mes ketiname padidinti savo indėlį į NATO operacijas“, –  teigė ministras.

Lietuvos kariuomenės vadas J. V. Žukas  su NATO Jungtinės pajėgų vadavietės vadu aptarė veiksmus, reikalingus užtikrinant  pasirengimą NATO vienetų dislokavimui prie NATO išorinių sienų, įgyvendinti  politinius sprendimus, kurie gali būti priimti Varšuvos viršūnių susitikime.

NATO Jungtinės pajėgų vadavietės Brunsume vadas taip pat lankėsi Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe įsikūrusiame NATO pajėgų integravimo vienete, kur  su laikinai  Jungtinio štabo viršininko pareigas einančiu Jungtinio štabo  operacijų skyriaus viršininku pulkininku Raimundu Vaikšnoru pasirašė susitarimą dėl greitesnio ir sklandesnio NATO pajėgų atvykimo į Lietuvos teritoriją. Susitarime numatytos techninės detalės, šalių įsipareigojimai prireikus užtikrinti NATO ypač greito  reagavimo pajėgų ir papildomų greito reagavimo elementų dislokavimą Lietuvos teritorijoje.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi