Naujienų srautas

Lietuvoje2013.03.15 15:14

Pradėtas nagrinėti skundas dėl partijų susijungimo

Lietuvos apeliacinis teismas pradėjo nagrinėti Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje valstybinį kaltinimą palaikančio prokuroro Sauliaus Versecko skundą.

Lietuvos apeliacinis teismas pradėjo nagrinėti Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje valstybinį kaltinimą palaikančio prokuroro Sauliaus Versecko skundą.

Kadangi Vilniaus apygardos teismas atmetė jo prašymą neleisti Darbo ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijoms susijungti, prokuroras tokį sprendimą apskundė. Esą išnykus Darbo partijai, jos nebūtų galima patraukti baudžiamojon atsakomybėn dėl vadinamosios juodosios buhalterijos.

Pasak valstybinį kaltinimą Darbo partijos byloje palaikančio Generalinės prokuratūros prokuroro Sauliaus Versecko, susijungus „Tvarkos ir teisingumo“ bei Darbo partijoms, pastarosios negalima būtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn dėl 2004–2006 metais neapskaitytų daugiau kaip 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų.

Todėl anksčiau prokuroras Vilniaus apygardos teismo prašė Darbo partijos veiklą apriboti ir taip su kita partija jungtis neleisti. Vilniaus apygardos teismas prokuroro prašymą atmetė – esą pagal įstatymus naujasis juridinis asmuo trejus metus būtų atsakingas už Darbo partijos veiksmus. Prokuroras tokią nutartį apskundė Apeliaciniam teismui.

Darbo partijos pirmininko pavaduotojas Vytautas Gapšys sako, kad neleidus partijai reorganizuotis reikėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą išaiškinimo, nes  būtų pažeista konstitucinė piliečių teisė dalyvauti tokioje politinėje partijoje, kokioje jie nori.

„Konstitucinio Teismo nutarimuose yra aiškiai pasakyta, kad tiek tiesiogiai, tiek netiesiogiai negalima trukdyti piliečiam išreikšti tokios savo valios. Todėl šiuo atveju, manau, tai būtų valstybės institucijų kišimasis“, – sakė V. Gapšys.

„Mes neprašome riboti fizinių asmenų teisės dalyvauti arba nedalyvauti viename ar kitame juridiniame asmenyje. Netgi galima priešingą nuomonę išdėstyti – partijoms nusprendus reorganizuotis, susijungti į vieną politinį darinį, galbūt bus pažeista teisė tų fizinių asmenų, kurie norėtų dalyvauti ne kažkokiame jungtiniame darinyje, bet atskirame junginyje, tokiame kaip Darbo partija arba partija „Tvarka ir teisingumas“, – teigė S. Verseckas.

Teismas sprendimą dėl prokuroro skundo skelbs antradienį. Ši nutartis bus galutinė ir neskundžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi