Lietuvoje

2021.03.12 16:44

Kontaktinio ugdymo nori dar ne visi: pedagogai ir įstaigų vadovai pastebi – didelėms mokykloms sugrąžinti vaikus į klases nebus paprasta

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.03.12 16:44

Sėkmingu Vilniaus mokyklos, kurioje buvo atnaujintas kontaktinis ugdymas, pavyzdžiu seks anaiptol ne visi. Specialistų nuomone, vaikus į mokyklas grąžinti bus sunkiausia didmiesčiuose, mat susitarti su didelių mokyklų bendruomenėmis – nelengva. Uostamiestyje tokiam žingsniui ryžosi tik kelios privačios mokyklos, tarp vadinamųjų valstybinių mokyklų kontaktinio ugdymo atnaujinti bent kol kas neketinama.

Vilniaus, kuriame jau tris savaites pradinukus kontaktiniu būdu moko Kunigaikščio Gedimino progimnazija, pavyzdys įkvėpė anaiptol ne visus.

Klaipėdoje įprastą ugdymo procesą atnaujinti panoro tik trys privačios mokyklos – „Vaivorykštės tako“ gimnazija, „Laimingų vaikų pilis“ ir „Klaipėdos Gamtos mokykla“.

Uostamiesčio savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė teigė, kad nė viena Klaipėdoje veikiančių vadinamųjų valstybinių mokyklų kol kas prie kontaktinio mokymo grįžti neplanuoja ir nežinia, ar tam bus ryžtamasi artimiausiu metu.

„Lauksime daugiau detalesnės informacijos“, – lakoniškai situaciją apibendrino L. Prižgintienė.

Pašnekovė neslėpė, jog kol kas nuo bandymų atnaujinti kontaktines pamokas stabdo tai, jog kilo problemų apklausiant tėvus, tariantis su mokyklų bendruomenėmis.

Vis dėlto, L. Prižgintienės nuomone, su panašia situacija susidurs ne tik Klaipėdos, bet ir kitų didmiesčių mokyklos, mat jos yra didelės, tad apklausti ir pasiekti vieningą bendruomenės sutarimą gali būti nelengva.

Rajone – vaikai grįš į tris mokyklas

Vis dėlto, kiek toliau nuo miesto bus bandoma žengti pirmuosius kontaktinio ugdymo atnaujinimo žingsnius.

Dar šį mėnesį į suolus sugrįš ir kai kurie trijų Klaipėdos rajono mokyklų moksleiviai. Kontaktinį ugdymą atnaujinti numatoma Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje, Gargždų „Minijos” progimnazijoje ir Plikių Ievos Labutytės pagrindinėje mokykloje.

Tiesa, vaikai mokyklų duris pravers dar ne ateinančią savaitę. Klaipėdos rajono savivaldybės atstovų teigimu, ateinančią savaitę numatoma testuoti moksleivius bei jų šeimas, ruoštis atnaujinti ugdymo procesą.

„Situacija rodo, kad, matyt, su tokia aplinka reikės ir toliau gyventi, reikia kažkaip išmokti to“, – teigė Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos direktorė Audronė Vaičiulienė.

Pirmokų ugdymas kelia daugiausiai nerimo

Mokyklos vadovės teigimu, pirmiausia mokytis kontaktiniu būdu grįš pirmokų klasė, mat būtent šių moksleivių ugdymas neramina labiausiai.

„Nors yra gerų pasiekimų ir mokytoja džiaugiasi, ir tėvai, bet rūpestį, be abejo, kelia – vaikai nežinos, kas yra mokykla, neturės socialinio bendravimo įgūdžių. Tikimės, kad su tėvų pagalba mums pavyks pratęsti ugdymą“, – dėstė A. Vaičiulienė.

Daugumos pirmokų, kuriems ketinama atnaujinti kontaktinį ugdymą, tėvai sutiko, jog jų vaikai grįžtų į mokyklą. Tik poros mažųjų moksleivių tėvai išreiškė dvejones.

Kai kuriuos tėvus nuo pritarimo atnaujinti kontaktinį ugdymą sustabdė tai, jog jie patys dirba gamyklose, tad nenorėdami rizikuoti kitų vaikų sveikata, nusprendė savo atžalų į mokyklą dar negrąžinti.

Mokyklos vadovės teigimu, šie mokiniai ir toliau bus ugdomi nuotoliniu būdu.

„Mokytoja turi savo planą. Ji su vaikučiais prisijungs po tėvelių darbo, kai jie bus grįžę ir konsultuos. Ačiū mokytojai, kad ji taip sutinka“, – paaiškino A. Vaičiulienė.

Apie daugiau klasių kol kas negalvoja

Nors kontaktiniu būdu pamokos ateinančią savaitę dar nevyks, mokykla jau pradeda tam ruoštis. Šiuo metu sudaromi mokinių ir jų šeimų sąrašai, numatoma, kam prieš grįžtant į pamokas teks tirtis dėl COVID-19.

Kol kas Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos direktorė sakėsi dar nesiimanti prognozuoti, kaip bus elgiamasi atkūrus mokyklos pirmokų kontaktinį ugdymą ir kurių klasių mokiniai taip pat galėtų būti ruošiami grįžimui į mokyklas.

„Mūsų ir sąlygos gal ne visai tokios, kad galėtume atskirti kiekvieną klasę, srautus, nes yra bendras koridorius, bendri tualetai šiame pastate. Kol kas taip ir dėliojame, kad kol kas – tik pirmokai. O gal situacija pagerės ir tada bus leista ir taip grįžti“, – pastebėjo A. Vaičiulienė.

Pirmokų mokytoja: aš eisiu drąsiai

Į įprastas pamokas planuojančių grįžti pirmokų mokytoja Roma Stanienė teigė, kad nuotolinis mokymas vyko gana sklandžiai – vaikams pavyksta prisijungti prie sistemų, fotografuoti ir atsiųsti atliktus namų darbus ir pan.

„Bet pastebiu, kad rankytę kaip kurių reikėtų jau paimti ir mokytojai į rankas ir pavedžioti – raidelės kai kurios netikslios. Tėvų kai kurie nelabai nori klausyti“, – dėstė mokytoja.

Pedagogė pastebėjo, jog ne kartą teko išgirsti iš tėvų, jog jau norėtų, kad būtų atnaujintos pamokos įprastu būdu, tačiau atsiradus tokiai galimybei grįžti ryžtasi ne visi. Vis dėlto pati R. Stanienė dėl planuojamo atnaujinti kontaktinio ugdymo nerimo nejaučia.

„Aš eisiu drąsiai – du skiepai, pasidariusi antikūnų testus. Neturėčiau būti pavojinga ir man ta aplinka neturėtų būti pavojinga“, – neabejojo Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos pirmokų mokytoja.

LRT.lt primena, kad šį trečiadienį Vyriausybė nusprendė leisti be Vilniaus miesto dar 25 savivaldybėms savo pasirinktose ugdymo įstaigose iki kovo 31 d. vykdyti ugdymą pagal pradinio ugdymo programą mišriu būdu.

LRT.lt primena, kad Vyriausybės nutarimu karantinas Lietuvoje yra pratęstas iki kovo 31 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.