Lietuvoje

2021.03.12 12:33

Seimo pirmininkė: Ąžuolas buvo vienas tų, kurie kratėsi nuotolinio darbo, o dabar į posėdžius pasirengęs jungtis kone iš baseino

dėl politiko kelionės į Egiptą kreipėsi į etikos sargus; atnaujinta 13.50
LRT RADIJAS, Šarūnas Nekrošius, LRT.lt, BNS2021.03.12 12:33

Dėl Egipte šiuo metu esančio parlamentaro Valiaus Ąžuolo Seimo Biudžeto ir finansų komitetas turėjo nukelti svarbius klausimus. Komitetas uždarame posėdyje penktadienį turėjo svarstyti Lietuvos poziciją Europos Sąjungos klausimais. Prie komiteto posėdžio nuotoliniu būdu prisijungė Šarm aš Šeiche šiuo metu esantis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys Valius Ąžuolas. Tiesa, tokia kelionė politikui gali atsirūgti – Seimo pirmininkė jau kreipėsi į etikos sargus, kad šie įvertintų visas išvykos aplinkybes.

Komiteto nariams kilo abejonių, ar saugu uždarą klausimą svarstyti, kai prisijungta iš trečiosios šalies. Todėl, pasak komiteto nario konservatoriaus Mato Maldeikio, bus kreiptasi į Etikos ir procedūrų komisiją išaiškinimo.

Čmilytė-Nielsen dėl Ąžuolo kelionės į Egiptą kreipėsi į etikos sargus: įvertinti kelionės aplinkybėms

„Linkėdamas gero įdegio, nes tikrai su baltu pavydu dabar visi norėtumėme į kokius Maldyvus ar kur nors, tiesiog aš nelabai suprantu, kas čia per žanras, nes mes turime esminius klausimus, tai galbūt grįš komiteto narys, tada susipažins. O šiuo metu čia Seimo valdyba ir Etikos komisija šiuos klausimus turi nagrinėti. Mes turime Lino Karaliaus precedentą, jis pakankamai aiškiai šiuos klausimus išdėstė“, – teigia M. Maldekis.

LRT.lt primena, kad L. Karalius 2008 m. buvo išrinktas Seimo nariu pagal Tautos prisikėlimo partijos sąrašą. 2010-aisiais iš L. Karaliaus po apkaltos buvo atimtas Seimo nario mandatas dėl be pateisinamos priežasties praleistų Seimo posėdžių.

Seimo pirmininkė: Ąžuolas buvo vienas tų, kurie nenorėjo nuotolinio darbo, o dabar į posėdžius pasirengęs jungtis vos ne iš baseino

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen žiniasklaidos atstovams teigė, kad jau kreipėsi į etikos sargus, kad šie įvertintų parlamentaro kelionės aplinkybes.

Jos teigimu, jei kelionė buvo asmeninio pobūdžio, tikėtina, kad V. Ąžuolas bus pažeidęs Seimo statutą.

„Politikas, atrodo, išvyko į asmeninę kelionę, jis neinformavo Seimo valdybos, neatsiklausė pritarimo, o sesijos metu tą būtina daryti. Šiandien bendravau su LVŽS frakcijos seniūne, ji patikino, kad politikas išvyko jos neinformavęs. Taigi, aš kreipiausi į Seimo Etikos ir procedūros komisiją, prašydama, kad jie išnagrinėtų šią situaciją ir pasakytų, ar nebuvo pažeistas Seimo statutas“ – sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Parlamento vadovės teigimu, akivaizdu, kad jei politikas išvyko į asmeninę kelionę ir neatsiklausė Seimo valdybos, tai galimai būtų Seimo statuto pažeidimas, be to, kelionė šiuo metu, kai pasaulyje siaučia COVID-19 pandemija, parodo paties politiko požiūrį į parlamento darbą bei saugumo vertinimo principus.

„Priminsiu, kad V. Ąžuolas buvo vienas iš dviejų Seimo narių, kurie labiausiai prieštaravo nuotoliniam Seimo darbui, labiausiai bandė jį stabdyti, bet šiandien matome, kad jungtis į posėdžius pasirengęs vos ne iš baseino“, – ironiškai parlamentaro kelionę į Egiptą įvertino Seimo pirmininkė.

Tiesa, panašu, kad V. Ąžuolui negresia atlyginimo sumažinimas, nes tokios sankcijos įstatymiškai dar nėra priimtos.

Trečiadienį naujienų portalas 15min.lt pranešė, kad V. Ąžuolas nepasirodė pirmajame Seimo pavasario sesijos posėdyje, o su šeima išskrido į Egiptą.

„Išvykome skubiai dėl asmeninių priežasčių, kurių nekomentuosiu. Noriu pabrėžti, kad Seime darbą atlieku sąžiningai, taip pat sąžiningai tarnauju rinkėjams, tačiau šeima man yra svarbiausia ir turiu įsipareigojimų būti šalia savo žmonos ir vaikų“, – portalui tuomet sakė politikas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt