Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.11 12:21

Po sprogimo Pabradės poligone susižeidusių karių būklė – stabili

LRT.lt 2016.05.11 12:21

Gegužės 10 d. pratybų Pabradės poligone metu susižeidusių Lietuvos karių būklė po gydytojų apžiūros yra stabili, pavojus jų gyvybei negresia, praneša Krašto apsaugos ministerija. 

Trečiadienį, gegužės 11 d., abu susižeidę kariai yra operuojami Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių ir Žalgirio klinikose. Vienam iš susižeidusių karių antradienį Santariškių klinikos traumatologijos skyriuje buvo susiūtos žaizdos veido srityje, o šiuo metu atliekama operacija šalinant svetimkūnį rankoje. Kitam kariui Žalgirio klinikoje atliekama svetimkūnio šalinimo operacija veido srityje.

Nelaimingas įvykis atsitiko gegužės 10 d., apie 17 val. 30 min., kuomet Lietuvos kariuomenės Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.) vykdant kovinio šaudymo pratybas su prieštankiniais granatsvaidžiais „Carl Gustaf“ susižalojo du Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai.

Kariams įvykio vietoje buvo suteikta pirmoji medicinos pagalba, jie buvo pristatyti į Generolo Silvestro Žukausko poligone esantį medicinos punktą. Atlikus pirminę karių apžiūrą buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba.

Atvykę greitosios medicinos pagalbos medikai iš Švenčionių ir Vilniaus nusprendė karius gabenti tolimesnei apžiūrai ir gydymui į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių kliniką.

Šiuo metu yra vykdomas įvykio tyrimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi