Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.11 12:18

Vyrų apranga: kaip stilingai suderinti skirtingus raštus?

Mėgstantys dėvėti kostiumus ir kaklaraiščius kartais susiduria su klausimais – kaip elgtis su gausybe raštų ir medžiagų, kaip atrodyti nenuobodžiai ir stilingai? Į tai buvo bandoma atsakyti LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“, rubrikoje „Stilingas rytas“.

Vyrų stiliaus ekspertas Algirdas Gricius primena, kad dažniausiai pasitaikantys raštai – languotas, vertikalių linijų, taškuotas. Taip pat, žinoma, nereikėtų pamiršti ir tiesiog lygios spalvos elementų.

Anot A. Griciaus, lengviausias derinys yra tada, kai visi aprangos elementai – švarkas, marškiniai ir kaklaraištis – naudojami be raštų. Tiesa, norintiems mažiau santūrumo, ekspertas siūlo žaisti su medžiagiškumu.

„Galima surasti kaklaraištį, ne lygaus šilko, o taip vadinamąjį nertą kaklaraištį, kuris turi šiokį tokį raštą – matosi jo audimas. Lygiai taip pat marškiniai gali būti nevisiškai lygios spalvos – medžiaga gali būti įdomesnio audimo. Tada, nors apranga bus be raštų, pats medžiagiškumas suteiks papildomo stiliaus“, – sako A. Gricius.    

Pasak eksperto, aukštesnis lygmuo, pavyzdžiui, dviejų raštų derinimas, reikalauja daugiau atidumo. Jis primena paprastą taisyklę – jei naudojami du raštai, jie neturėtų būti vienodi. Taip bus išvengta akcentų pertekliaus.

Ekspertinis lygis – trys skirtingai raštai. Anot A. Griciaus, juos derinant galioja tos pačios taisyklės.

Plačiau apie tai – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi