Lietuvoje

2013.03.15 14:23

Kauno miesto tarybos narė I. Matijošaitienė bus laidojama Petrašiūnų kapinėse

ELTA 2013.03.15 14:23

Itin sunkią traumą patyrusi ir kovo 14-ąją mirusi verslininkė, Vičiūnų įmonių grupės bendrasavininkė, Kauno tarybos narė Irena Matijošaitienė bus laidojama Petrašiūnų kapinėse.

Itin sunkią traumą patyrusi ir kovo 14-ąją mirusi verslininkė, Vičiūnų įmonių grupės bendrasavininkė, Kauno tarybos narė Irena Matijošaitienė bus laidojama Petrašiūnų kapinėse.

Velionės kūnas bus kremuojamas.

Atsisveikinti su I. Matijošaitiene bus galima šeštadienį, kovo 16 d., nuo 11 val. Kauno „Rimties“ laidojimo rūmuose (Juozapavičiaus pr. 1).

Šv. Mišios bus aukojamos kovo 17d. 8 val. Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje.

Laidotuvės – kovo 17 d. 13 val. Kauno Petrašiūnų kapinėse.

Artimųjų prašymu kovo 16 d. ir kovo 17 d. filmuoti ir fotografuoti prašoma tik lauke.

Kitu metu prašoma gerbti netektį išgyvenančių artimųjų jausmus bei ramybę.

Kovo 15 dieną, 5.42 val., konstatuota biologinė kaunietės politikės ir verslininkės Irenos Matijošaitienės mirtis.

Ketvirtadienio popietę Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Nerochirurgijos intensyviosios terapijos skyriuje daugiau nei 2 paras gydytai I. Matijošaitienei konstatuota smegenų mirtis.

Žinodami ne kartą anksčiau išreikštą I. Matijošaitienės pritarimą donorystei, moters valią vykdantys jos artimieji sutiko, kad mirusio jiems brangaus žmogaus organai būtų panaudoti gelbstint nuo mirties sunkiai sergančiųjų gyvybes.

I. Matijošaitienė ankstų antradienio rytą susižalojo savo namuose, nukritusi nuo laiptų, tarp pirmojo bei antrojo namo aukštų. Tai galėjo atsitikti dėl to, kad laiptinėje buvo prieblanda, nes moteris turėjo regėjimo problemų, ryški šviesa vargindavo jos operuotas akis, ji silpnai matė.

Greitoji medicinos pagalbos tarnyba susižalojusią I. Matijošaitienę į Kauno klinikas pristatė apie 6 val. ryto. Sunkią galvos smegenų traumą patyrusi 55-erių metų moteris buvo iš karto operuota, kadangi vos tik atlikus tyrimus jai buvo nustatytas kaukolės pamato lūžimas, kraujavimas į galvos smegenis. Taip pat – stuburo juosmeninės dalies slankstelio lūžimas.

Dėl galvos smegenų tinimo skubiai atlikta neurochirurginė operacija. Sveikatos būklei blogėjant, I. Matijošaitienė operuota dar du kartus. Tačiau jos būklė visą laiką išliko kritinė, gyvybinės funkcijos nesistabilizavo, buvo palaikomos tik medicininiais aparatais bei medikamentais.

Neurochirurgijos intensyviosios terapijos skyriaus medikai, trečiadienį surengę spaudos konferenciją (šeima patikėjo jiems teikti informaciją apie visuomenę dominančios politikės sveikatos būklę), gerų prognozių dėl I. Matijošaitienės pasveikimo negalėjo žadėti. Vilties buvo maža, teliko laukti stebuklo, o jis, deja, taip ir neatėjo.

Tas, kas turėdavo progų stebėti Kauno politikų veiklą, matė ir nuoširdžias pastangas politikos naujokės (nepartinės organizacijos „Vieningas Kaunas“ įkūrėjo ir lyderio Visvaldo Matijošaičio žmona I. Matijošaitienė, kaip ir jos vyras, miesto savivaldybės taryboje – tik pirmą kadenciją) kuo daugiau nuveikti gerų darbų kauniečiams. Kartu su vyru jie kūrė ir verslus, siekė sėkmės garsindami gerą „Vičiūnų įmonių grupės“ produktų kokybę bei Lietuvos gamintojų vardą. Kartu išaugino ir du sūnus.

Kaip teigiama Kauno klinikų išplatintame pranešime, pačios I. Matijošaitienės valia, su jos šeimos narių sutikimu, duomenys apie nustatytą smegenų mirties faktą ir sutikimą paaukoti organus perduoti Nacionaliniam organų transplantacijos biurui. Priimti tokį sprendimą artimiesiems padėjo I. Matijošaitienės anksčiau išsakyti žodžiai: „Jeigu ir miręs gali padėti žmogui, tai padėk“.