Lietuvoje

2016.05.10 21:00

Įteikti kariuomenės apdovanojimai „Jūriniai mazgai“

LRT.lt2016.05.10 21:00

Gegužės 10 d. surengti krašto apsaugos sistemos viešųjų ryšių ir vidaus komunikacijos apdovanojimai „Jūriniai mazgai 2015“. Kaip prašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai, Vilniaus kino teatre „Pasaka“ surengtoje ceremonijoje stilizuotais jūriniais mazgais, tūtomis ir diplomais apdovanoti labiausiai ryšių su visuomene ir visuomenės informavimo srityje pasižymėję Krašto apsaugos ministerijos, kariuomenės pajėgų ir padalinių kariai ir civiliai, taip pat pagerbti prie Lietuvos kariuomenės žinomumo prisidedantys asmenys.

Stilizuotu jūriniu „Jūrininko“ mazgu už ryšius su žiniasklaida kibernetinio saugumo klausimais apdovanotas Nacionalinio kibernetinio saugumo centro vadovas Rimtautas Černiauskas.

Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos atstovas kpt. Gintautas Ciunis jūriniu „Pietų Kryžiaus žvaigždyno“ mazgu apdovanotas už geriausius viešųjų ryšių projektus, kuriais skatinama pagarba Lietuvos kariams ir griaunami apie kariuomenę sklandantys mitai. Karininkas pasižymi kaip idėjų generatorius ir režisierius, yra daugybės scenarijų ir tekstų autorius.

Geriausiu vidaus komunikacijos projektu šiais metais pripažintas Krašto apsaugos savanorių pajėgų leidinys „Savanoris“, šiais metais minintis 25 metų jubiliejų. Leidinio redakcijai įteiktas „Bėgantis“ mazgas. Leidinys įsteigtas 1991 metais siekiant Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos štabui, Aukščiausiosios Tarybos rūmų gynėjams ir  tūkstančiams Lietuvos kariuomenės savanorių turėti operatyvų ir objektyvų informacijos šaltinį apie esamą padėtį šalyje. Šiandien redakcijos darbuotojai ir bendraautoriai - karininkai, seržantai ir mokslininkai - aplanko kiekvieną Savanorių pajėgų kuopą, pasakoja apie eilinius ir pasižymėjusius karius, petys petin su kariais dalyvauja pratybose ar misijose.

Karių kūrėjo nominacija ir jūrinis „Avies kulno“ mazgas atiteko Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono II kuopos chorui „Vilkų balsai“. Chorą sudaro išskirtinių gebėjimų turintys ir batalione nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliekantys kariai. Chorą subūrė bataliono šauktinis karys j. eil. Ernest Tylingo. Choro kūriniai skamba ne tik kareivinėse ir poligonuose, bet ir socialiniuose tinkluose.

Renginyje įvertinti ir stilizuotomis sviedinių tūtomis ir diplomais apdovanoti kiti Lietuvos kariuomenės kariai ir daliniai, pasižymėję reikšmingais komunikacijos ir viešųjų ryšių projektais ir veikla.

Kaskart šiuose kariuomenės apdovanojimuose siekiama įteikti vis kitokius tikrų Karinių jūrų pajėgų jūrininkų surištus mazgus. Mazgų pasaulyje sukurta apie 500. Per 17 metų vykstančius „Jūrinių mazgų“ apdovanojimus krašto apsaugos sistemoje dirbantys kariai ir civiliai gavo jau apie 60 skirtingų mazgų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.