Lietuvoje

2016.05.10 21:05

Sprogimas Pabradės poligone – sunkiai sužaloti kareiviai

DELFI.lt, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.05.10 21:05

Antradienį, apie 17.30 val., kariuomenės Generolo Silvestro Žukausko poligone, esančiame šalia Pabradės, sprogo prieštankinio granatsvaidžio „Carl Gustaf“ mina. Sužaloti du Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai.

Pasak Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono vado Arūno Gajausko, kariai sužaloti nesunkiai. Aiškindamas įvykio aplinkybes LRT RADIJO žurnalistams bataliono vadas sakė, jog sužalotieji kariai dalyvavo pratybose, kuriose naudojami granatsvaidžiai. Viena iš granatų, pagal pirminę įvykio versiją, sprogo arčiau nei turėjo. Skeveldros kliudė du karius.

Kaip praneša Krašto apsaugos ministerija, kariams įvykio vietoje buvo suteikta pirmoji medicininė pagalba ir jie buvo pristatyti į Generolo Silvestro Žukausko poligone esantį medicinos punktą. Atlikus pirminę karių apžiūrą buvo iškviesta greitoji medicininė pagalba.

Atvykę greitosios medicinos pagalbos medikai iš Švenčionių ir Vilniaus nusprendė karius gabenti tolimesnei apžiūrai ir gydymui į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių kliniką.

Įvykio aplinkybes aiškinasi Karo policija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.