Lietuvoje

2016.05.10 17:59

Lietuva kreipėsi į Izraelį dėl G. Tervidytės išsiuntimo priežasčių

BNS2016.05.10 17:59

Lietuvos ambasada antradienį nota kreipėsi į Izraelio Užsienio reikalų ministeriją (URM), prašydama paaiškinti priežastis, kodėl į Izraelį nebuvo įleista Palestinoje projektus vykdžiusi Gabrielė Tervidytė.

„Gavę G. Tervidytės kreipimąsi raštu, kreipėmės į Izraelio URM konsulinį skyrių, prašydami paaiškinti Lietuvos pilietės neįleidimo į šalį priežastis“, – BNS sakė užsienio reikalų ministro atstovas spaudai Kęstutis Vaškelevičius.

Jis pabrėžė, kad tai įprasta procedūra ir praktika, kurią taiko Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos (ES) šalių ambasados Izraelyje, kai į šią valstybę būna neįleidžiami ES šalių piliečiai.

G. Tervidytė Davido Beno-Guriono oro uoste Tel Avive buvo sulaikyta ir po kelių dienų į Lietuvą grąžinta balandį.

Ji įsitikinusi, kad į Izraelį buvo neįleista dėl savo veiklos Palestinoje. G. Tervidytė BNS pasakojo pastaruosius kelerius metus Palestinoje vykdanti projektus, kurių metu dirba su nevyriausybinėmis organizacijomis. Pasak jos, keli iš jų buvo finansuoti Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos.

Lietuva yra viena iš tvirčiausių Izraelio rėmėjų Europos Sąjungoje ir paprastai nepalaiko palestiniečių iniciatyvų Jungtinėse Tautose.

Palestiniečiai siekia valstybės Vakarų krante, Gazos ruože ir Rytų Jeruzalėje, kurias Izraelis užėmė per 1967 metų karą. Izraelis iš Gazos pasitraukė 2005 metais, bet iki šiol blokuoja anklavą, kuriame įsitvirtinę „Hamas“ islamistai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.