Lietuvoje

2016.05.10 15:11

Pasieniečių sraigtasparniu iš Šiaulių į Vilnių per 50 minučių atskraidinta donoro širdis

LRT.lt 2016.05.10 15:11

Antradienį pasieniečių sraigtasparnis iš Šiaulių į Vilnių per 50 minučių atskraidino donoro širdį transplantacijos operacijai.

Antradienį ryte VSAT Aviacijos valdyboje buvo gautas Nacionalinio transplantacijos biuro pranešimas apie poreikį panaudoti pasieniečių sraigtasparnį donoro organams gabenti. Suderinus reikiamas detales ir laiką, orlaivis "Eurocopter 135" iš pasieniečių bazės Trakų rajono Paluknio kaime pakilo 10 val. 30 min. ir jau po valandos nusileido prie Šiaulių ligoninės. Pilotams teko palaukti, kol po atliktos operacijos į VSAT orlaivį atskubėjo donoro širdimi nešina medikų brigada su savo įranga, rašoma pranešime spaudai.

Sraigtasparnis iš Šiaulių pakilo 11 val. 55 min. Po 50 minučių VSAT orlaivis jau tūpė prie Santariškių klinikų Vilniuje. Iš „Eurocopter 135“ išlipę medikai, nešini ypatingu kroviniu, nuskubėjo į persodinimo operaciją.

Kiti donoro organai iš Šiaulių buvo pervežti greitosios pagalbos automobiliu.

Šiemet tai buvo antras arvejis, kai pasieniečių sraigtasparniais buvo skraidinti organai transplantacijos operacijoms. Pernai VSAT orlaiviai tokiems skrydžiams kilo 7 kartus.