Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.10 12:25

Siekia, kad užkrečiamų ligų nešiotojai ligoninėje būtų ilgiau

ELTA 2016.05.10 12:25

Seimas po svarstymo pritarė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų projektui, kuriuo siekiama sudaryti sąlygas greičiau priverstinai hospitalizuoti ir gydyti gydymo įstaigoje asmenis, sergančius užkrečiamosiomis ligomis, ir ligų nešiotojus.

Galiojantį įstatymą siūloma papildyti nuostata, numatančia, kad, jei pacientas dėl sveikatos būklės išlieka pavojingas kitiems asmenims, būtinąjį hospitalizavimą ar būtinąjį izoliavimą galima pratęsti pakartotinai iki 6 mėnesių, tačiau bendras asmens būtinojo hospitalizavimo ir (ar) būtinojo izoliavimo terminas negali būti ilgesnis kaip 24 mėnesiai. Teismo sprendimas būtinai hospitalizuoti ar būtinai izoliuoti pacientą vykdomas skubiai.

Šiuo metu galiojanti asmenų, sergančių užkrečiamomis ligomis, hospitalizavimo tvarka yra nepakankamai aiški ir efektyvi, kad, nustačius sergančius asmenis, kurie savo veiksmais arba neveikimu (vengia gydymo, girtauja, vartoja narkotikus, ir pan.) būtų operatyviai hospitalizuoti laikinam priverstiniam gydymui iki bus gautas teismo sprendimas.

Siūloma, kad pataisos įsigaliotų 2017 m. sausio 1 d.

Projektui po svarstymo pritarė 60, nė vieno nebuvo prieš, susilaikė 5 Seimo nariai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi