Lietuvoje

2016.05.10 12:25

Siekia, kad užkrečiamų ligų nešiotojai ligoninėje būtų ilgiau

ELTA2016.05.10 12:25

Seimas po svarstymo pritarė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų projektui, kuriuo siekiama sudaryti sąlygas greičiau priverstinai hospitalizuoti ir gydyti gydymo įstaigoje asmenis, sergančius užkrečiamosiomis ligomis, ir ligų nešiotojus.

Galiojantį įstatymą siūloma papildyti nuostata, numatančia, kad, jei pacientas dėl sveikatos būklės išlieka pavojingas kitiems asmenims, būtinąjį hospitalizavimą ar būtinąjį izoliavimą galima pratęsti pakartotinai iki 6 mėnesių, tačiau bendras asmens būtinojo hospitalizavimo ir (ar) būtinojo izoliavimo terminas negali būti ilgesnis kaip 24 mėnesiai. Teismo sprendimas būtinai hospitalizuoti ar būtinai izoliuoti pacientą vykdomas skubiai.

Šiuo metu galiojanti asmenų, sergančių užkrečiamomis ligomis, hospitalizavimo tvarka yra nepakankamai aiški ir efektyvi, kad, nustačius sergančius asmenis, kurie savo veiksmais arba neveikimu (vengia gydymo, girtauja, vartoja narkotikus, ir pan.) būtų operatyviai hospitalizuoti laikinam priverstiniam gydymui iki bus gautas teismo sprendimas.

Siūloma, kad pataisos įsigaliotų 2017 m. sausio 1 d.

Projektui po svarstymo pritarė 60, nė vieno nebuvo prieš, susilaikė 5 Seimo nariai.

Populiariausi

Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija „Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25

Diskusija „Žaidimai smėlio dėžėje – kokioje aplinkoje norime gyventi?“

Lietuvoje

2020.07.08 20:06

Partizano Jakavonio-Tigro dukra: linksmintis Lukiškių aikštėje galima, bet yra ribos, kurių peržengti nevalia Šimašius: kodėl turime nesidžiaugti laisvės kovotojų pergale?

32