Lietuvoje

2016.05.10 12:04

Dėl laikinosios tyrimo komisijos sudarymo procedūrų laukiama etikos sargų išvadų

ELTA2016.05.10 12:04

Dėl Seimo laikinosios komisijos, kuri tirtų galimą manipuliavimą žvalgybos ir ikiteisminio tyrimo duomenimis, sudarymo procedūrų laukiama Seimo Etikos ir procedūrų komisijos išvadų.

Į etikos sargus kreipėsi „tvarkietis“ Petras Gražulis, norėdamas išsiaiškinti, kaip elgtis Seimui, konservatoriams pareiškus, kad komisijos darbe nedalyvaus, tačiau vėliau apsigalvojus ir pažadėjus šį klausimą svarstyti frakcijoje.

„Konservatoriai pasakė, kad jie nedeleguos savo atstovų į komisiją, vėliau Andrius Kubilius pasakė, kad jie dalyvaus. Manome, kad tai yra sąmoningas trukdymas sudaryti komisiją, todėl aš kreipiuosi į etikos komisiją, kad išsiaiškintų, ką tokiu atveju turi daryti Seimas“,– antradienį žurnalistams sakė P. Gražulis.

Jis tikisi, kad trečiadienį šį klausimą apsvarstys Seimo Etikos ir procedūrų komisija ir ketvirtadienį jis grįš į Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę.

Praėjusią savaitę parlamentarai po svarstymo pritarė nutarimo projektui dėl tyrimo komisijos sudarymo. Už tai balsavo 44 Seimo nariai, prieš buvo 26, susilaikė 4 parlamentarai

Seimas svarstė siūlymą sudaryti komisiją ne iš 12, o iš 8 narių, nes liberalai ir konservatoriai buvo pareiškę, kad neketina dalyvauti slaptas pažymas nagrinėsiančios tyrimo komisijos darbe. Tačiau penktadienį konservatoriai, anksčiau atsisakę deleguoti savo narius į komisiją, šiuo klausimu neturėjo tvirtos nuomonės. Seimo opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus teigimu, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija galutinai dar neapsisprendė dėl to, primena ELTA.

Pagal projektą, komisijoje dirbtų 8 Seimo nariai pagal Seimo frakcijų proporcinio atstovavimo principą: Gediminas Jakavonis, Zbignevas Jedinskis, Dainius Petrošius, Valdas Skarbalius, Artūras Skardžius, Aurelija Stancikienė, Eduardas Šablinskas ir Valdas Vasiliauskas.

Nutarimo projektą, kuriuo siūloma sudaryti Seimo laikinąją tyrimo komisiją „Dėl Manipuliavimo viešojoje erdvėje žvalgybos ir kriminalinės žvalgybos bei ikiteisminio tyrimo duomenimis, galimai neteisėto poveikio teisėsaugos institucijoms, įtraukiant jas į politinę kovą“, Seimui pateikė „tvarkietis“ Valdas Vasiliauskas.

Ar komisija bus sudaryta, paaiškės nutarimo priėmimo metu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.