Lietuvoje

2016.05.10 15:06

Pasirašytos 4 sutartys su Flandrijos regionu

LRT.lt 2016.05.10 15:06

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius antradienį susitiko su Flandrijos ministru pirmininku Geertu Bourgeois. Susitikimo metu aptarti dvišaliai Lietuvos ir Belgijos santykiai ir pasirašyti bendradarbiavimo susitarimai tarp dviejų šalių jūrų uostų, universitetų ir investicijų bei verslo agentūrų, rašoma vyriausybės pranešime spaudai. 

„Lietuva vertina partnerystę su Belgija ir Flandrijos regionu. Esame dėkingi už Jūsų šalies įsitraukimą į NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse ir nuolatinį dalyvavimą bendrose karinėse pratybose. Europos žmonių saugumas – mūsų visų prioritetas“, – sakė premjeras A. Butkevičius. 

Kalbantis apie ekonominį bendradarbiavimą pažymėta, kad Belgija yra svarbi prekybos partnerė – 9 didžiausia importuotoja ir 17 pagal eksporto sąrašą, o didžioji dalis Lietuvos prekybos su Belgija tenka Flandrijos regionui – daugiau nei 80 proc. 

„Tikimės, kad nauja bendradarbiavimo sutartis 2016–2018 m. suteiks impulsą papildomoms investicijoms ir paskatins partnerystę inovacijų, logistikos, švietimo ir mokslo, sveikatos apsaugos, kultūros ir kitose srityse“, – pažymėjo vyriausybės vadovas A. Butkevičius. 

Ministras pirmininkas pasveikino sprendimą įsteigti Investicijų ir prekybos biurą Vilniuje. Taip pat antradienį pasirašytos sutartys tarp Antverpeno ir Klaipėdos jūrų uostų, Vilniaus ir Liuveno bei Antverpeno universitetų, tarp „Versli Lietuva“ ir biotechnologijų agentūros „FlandersBio“.

„Naujas prekybos ir investicijų biuras paskatins investicijų srautą, o pasirašoma bendradarbiavimo sutartis su Antverpeno uostu sudarys pagrindą keistis ekspertine patirtimi, vykdyti bendrus rinkos tyrimus, rinkodaros projektus, organizuoti renginius, didinti uostų žinomumą, spręsti suinteresuotų pusių problemas“, – sakė premjeras. 

Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad nemažiau svarbus mokslinis bendradarbiavimas. Sutartys tarp universitetų paskatins studentų ir dėstytojų mainus, tai leis dalytis gerąja patirtimi, kartu atlikti mokslinius tyrimus, rengti bendrus projektus ir taip stiprinti akademinę bendruomenę. 

Premjeras A. Butkevičius Flandrijos ministrą pirmininką pakvietė į 2016 m. rugsėjo mėn. Vilniuje vyksiančią didžiausią regione gyvybės mokslų konferenciją „Life Sciences Baltic“.