Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.10 11:48

Gydytojas: vos trys pasivaikščiojimai per savaitę – ir sveikata jums padėkos

Nors daugelis žino, kad judėjimas yra labai svarbus sveikatai, tačiau Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) skelbia, kad kuo toliau, tuo mažiau visuomenė užsiima aktyvia fizine veikla. Gydytojas sako, kad jei per savaitę 3 kartus bent jau pasivaikščiosime, tai jau darys įtaką mūsų sveikatai.

„Mes esame žmonės – esame linkę šiandien nedaryti to, ką galima padaryti rytoj. Todėl PSO jau 16 metų gegužės 10-ąją skelbia Judėjimo sveikatos labui diena. PSO pastebi vis mažesnį judrumą visuomenėje, to pasekmė – augantis lėtinių ligų skaičius“, – pasakoja fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas Tomas Sinevičius.

Pasak specialisto, kiek per dieną žmogui reikėtų judėti, priklauso nuo jo amžiaus, gyvenimo būdo, darbinės veiklos. PSO rekomenduoja, kad aktyvia veikla būtų užsiimama 3–4 kartus per savaitę ir kaskart tam būtų skiriama 30–40 minučių.

„Nesvarbu, kokia veikla tai būtų – ar važiavimas dviračiu, ar greitesnis ėjimas, galbūt – bėgimas, galbūt – irklavimas, plaukimas... Tai jau turi įtakos sveikatos būklei“, – veiklas vardija gydytojas.

Daugiau apie judėjimo įtaką sveikatai – pokalbyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi