Lietuvoje

2016.05.09 18:19

L. Linkevičius tapo Rusijos žurnalistų provokacijos auka

BNS2016.05.09 18:19

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius tapo Rusijos žurnalistų provokacijos auka.

Valstybinio televizijos kanalo NTV žurnalistai ministrui prisiskambino, apsimesdami kitais asmenimis. Laidoje buvo sudarytas įspūdis, esą ministrui skambina Ukrainos teisingumo ministru prisistatęs asmuo.

Ministro atstovas spaudai Kęstutis Vaškelevičius BNS sakė, kad pokalbio pašnekovai buvo sukeisti.

„Tai dar kartą parodo, kad tos manipuliacijos vyksta su siekiu provokuoti“, – teigė ministro atstovas.

Rusai L. Linkevičiaus klausinėjo apie fašizmą Rusijoje bei Lietuvos siekius atlyginti Rusijos okupacijos žalą.

„Pasakysiu atvirai, mes šiame procese dalyvaujame, tačiau taip pat mes blaiviai žiūrime į dalykus ir suprantame, kas yra realu ir kas yra nerealu“, – pokalbyje sakė ministras, paklaustas apie planus reikalauti Rusijos žalos atlyginimo už sovietų okupaciją.

Ministras taip pat pareiškė, kad Rusijoje yra daugiau fašizmo nei Baltijos šalyse.

Klausiamas apie nacionalistines eitynes Vilniuje minint nepriklausomybės atgavimą, sakė, kad tai yra vienetiniai, tačiau ne sisteminiai atvejai.

„Taip masiškai, kaip tai vyksta Rusijoje, to nėra“, – sakė ministras.

Paklaustas, ar jis mano, kad Rusijoje yra daugiau fašizmo nei Baltijos šalyse, ministras atsakė: „aš ne manau, aš tą tiesiog žinau“.

Rusijos žurnalistai taip pat kalbino Užsienio reikalų ministerijos Ukrainos ir Moldovos skyriaus vedėją Asta Andrijauskienę.

Jie diplomatės klausinėjo apie „Savčenko sąrašą“, pagal kurį nepageidaujamais paskelbti Ukrainos karo lakūnės Nadijos Savčenko nuteisimui Rusijoje įtakos turėję asmenys.

Rusai A. Andrijauskienės teiravosi, ar tame sąraše nėra Rusijos valdžios politikų.

„O Ukrainos pusė juos įtraukė? Jūs norite, kad mes būtume labiau ukrainiečiai nei patys ukrainiečiai, nors taip negali būti“, – teigė ministerijos pareigūnė.

Pernai vienas iš laidą rengiančių apsimetėlių prisiskambino britų dainininkui Eltonui Johnui ir privertė jį patikėti, kad apie gėjų teises kalbasi su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Tas apsimetėlis taip pat yra išsiuntęs tariamą Ukrainos prezidento Petro Porošenkos laišką N. Savčenko, kuriame jos buvo prašoma atšaukti bado akciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.