Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.10 08:46

Veimaro paukštšuniai – elegantiški medžiotojai ir televizijos žvaigždės

Elegantiškas, didingas, budrus, snobiškai aristokratiškas – tokiais epitetais apibūdinamas Veimaro paukštšunis, kartais dar vadinamas veimaraneriu. Teigiama, kad šis šuo išvestas bėgioti ir tikrai nėra iš tų, kurie ramiai sėdės ant sofos ir žiūrės į akis. Taip pat sakoma, kad Veimaro paukštšuniai yra aistringi medžiotojai.

Ši šunų veislė 1800 m. buvo išvesta didžiajam kunigaikščiui Karlui Augustui ir Vokietijos miesto valstybės Veimaro didikams. Veimaro paukštšunis yra vidutinio dydžio, pilkai sidabrinės spalvos, gracingas, raumeningas, jo uodega dažniausiai nukirsta.

Jis kartais vadinamas šunimi su žmogaus smegenimis, nes yra labai protingas. Taip pat šios veislės šunys pasižymi ypatingai stipria uosle. Teigiama, kad pusė šio šuns smegenų tarnauja būtent uoslei. Ši savybė pasitarnavo padedant ieškoti raketų dalių Šaltojo karo metais.

Šių šunų veisėjai taip pat sako, kad Veimaro paukštšunių paskirtis buvo medžioti didelius žvėris, tokius kaip meškos, šernai, elniai.

Filmų ir fotografijos mėgėjams šie augintiniai gali būti žinomi iš amerikiečių menininko Williamo Wegmano darbų, kuriuose pagrindiniais aktoriais tapdavo būtent Veimaro paukštšuniai.

Plačiau apie šią veislę – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi