Lietuvoje

2021.03.09 11:53

Opozicija kritikuoja valdančiųjų planus: Vyriausybę kamuoja idėjų badas, kaltina liberalių vertybių primetimu

atnaujinta 13.04
ELTA2021.03.09 11:53

Seimo socialdemokratai įvertino dešiniųjų Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planą, kuriame, pasak jų, daug pažadų atlikti analizes, tačiau konkrečių nuorodų į ketinamus atlikti darbus – pasigendama.

„Po tokiom priemonėm labai gerai matosi pinigų plovimo galimybės. Daroma kažkokie tyrimai, kuriais turbūt po to niekas nepasinaudoja“, – Seime surengtoje spaudos konferencijoje sakė opozicinės LSDP frakcijos seniūnas Algirdas Sysas.

Jo teigimu, I. Šimonytės vadovaujamos Vyriausybės programos įgyvendinimo plane skiriamas dėmesys analizuoti procesams, kurių supratimui analizės daryti nereikia. Kaip pavyzdį jis pateikia mokinių maitinimo sistemos stebėseną.

„Viskas aišku, jeigu mes nenorime stigmatizuoti vaikų iš turtingesnių ir labiau vargingai gyvenančių šeimų – tai geros normalios šalys maitina visus vaikučius. O mes dar turime padaryti stebėseną, kad suprastume, jog tai (nemokamas maitinimas – ELTA) yra investicija į vaikų sveikatą“, – teigė A. Sysas.

Seimo narys taip pat kritikavo ir, pasak jo, prastą pasiruošimą Seimo pavasario sesijai. LSDP frakcijos seniūnas teigė, kad daugeliui Vyriausybės numatytų darbų dar nėra registruoti įstatymo projektai.

„Didžioji dalis pateiktų projektų yra išvis neregistruotų. Dar tiek daug neregistruotų įstatymų man neteko pradedant sesiją matyti. Iš registruotų projektų didesnę dalį sudaro senosios Vyriausybės įstatymų projektai“,– teigė A. Sysas.

Jo nuomone, suprastėjusią Seimo darbo kokybę galėjo lemti arba nuotolinis darbas, arba Vyriausybės abejingumas.

„Aš darau tada išvadą – galbūt tai yra nuotolinio darbo rezultatai. Arba tai yra Vyriausybės komandos neveiklumas, arba abejingumas“, – Vyriausybės planais abejojo A. Sysas.

Kitas LSDP frakcijos Seimo narys Julius Sabatauskas mano, kad daugelis dabartinės Vyriausybės darbų suplanuoti remiantis 2008–2012 ekonominės krizės laikotarpiu Ministrų Kabineto parengtų projektų pagrindu.

„Galima jausti tam tikrą praeities kvapą, kadangi šis priemonių planas greičiausiai ištrauktas iš apdulkėjusių 2008–2012 metų kadencijos priemonių, sumaišius tuos likučius su smulkesniais ir neretai jau veikiančiais pasiūlymais“, – LSDP surengtoje spaudos konferencijoje teigė J. Sabatauskas.

„Trūksta ambicijų ir gebėjimų tinkamai nusistatyti prioritetus, kuriais būtų sprendžiamos esminės šalies ir jos žmonių problemos“, – Vyriausybės planus kritikavo socialdemokratas.

J. Sabatauskas taip pat akcentavo, kad Vyriausybės planuose numatytas darbuotojų iš trečiųjų šalių atvykimo lengvinimas yra parankus tik stambiam verslui.

„Tokiomis priemonėmis bus sustiprintos tik stambaus verslo, bet ne Lietuvos žmonių pozicijos, kadangi darbuotojų verslas ras lengviau, o lietuviai negaus oraus atlyginimo už savo darbą ir labai galimai eilinį kartą ieškos savo laimės kažkur kitur“, – teigė socialdemokratas J. Sabatauskas.

E. Sabutis: kaip politikos naujokas naiviai klausiausi valdančiųjų pažadų

Frakcijos narys Eugenijus Sabutis teigė, kad kaip politikos naujokas naiviai tikėjo Vyriausybės pažadais, tačiau galiausiai nusivylė.

„Kaip politikos naujokas tikrai nuoširdžiai ir per daug naiviai klausiausi nuo pirmųjų dienų valdančiųjų pažadų. Tikrai buvo nemažai susitikimų. Ir Seimo salėje buvo kartojami tokie burtažodžiai, kaip įsiklausysime, atsižvelgsime ir tikrai įvertinsim visus racionalius pasiūlymus. Tačiau pamačius Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planą tenka nusivilti“, – teigia E. Sabutis.

Jo nuomone, valdantieji turėjo pakankamai laiko pasiruošti įgyvendinimo planą, o dabar ne laikas atlikinėti analizes.

„Mano manymu, priemonių planas yra priemonių planas, o analizė yra analizė, tai analizę reikia daryti prieš darant kažkokią priemonę, o nesigirti, jog kažką analizuosiu, nes dabartiniai valdantieji turėjo aštuonerius metus tam, kad kritikuotų ankstesnius valdančiuosius“, – Vyriausybės planus kritikavo socialdemokratas E. Sabutis.

Norkienė kritikuoja Vyriausybės planus: valdantieji bando visuomenei primesti savo liberalias vertybes

Norkienė kritikuoja Vyriausybės planus: valdantieji bando visuomenei primesti savo liberalias vertybes

Opozicinės valstiečių ir žaliųjų frakcijos (LVŽS) seniūnė Aušrinė Norkienė neigiamai atsiliepia apie dešiniųjų Vyriausybės planus artėjančioje Seimo sesijoje ir kritiškai vertina valdančiųjų siūlymus kovai su COVID-19 pandemija. Jos teigimu, pandemijos kontekste skiriamas per didelis dėmesys mažos visuomenės dalies interesų atstovavimui.

„Šiuo metu valdantieji politinėje darbotvarkėje stokoja minčių, o vertybiniais klausimais atstovauja tik mažai daliai Lietuvos, ką rodo ir paskutinės visuomenės apklausos“, – antradienį išplatintame pranešime teigia LVŽS frakcijos seniūnė A. Norkienė.

Jos nuomone, vietoje skiriamo dėmesio kovai su COVID-19 pandemijos pasekmėmis, valdantieji piktina visuomenę siekdami jai primesti liberalias vertybes.

„Seimas renkasi gana neramiu laiku – valdantiesiems sunkiai sekasi kovoti su COVID-19 ekonominėmis ir socialinėmis pasekmėmis. Negana to, kyla visuomenės nepasitenkinimas dėl valdančiųjų bandymų jai primesti savo liberalias vertybes“, – sako opozicinės LVŽS frakcijos seniūnė.

Kaip vieną iš liberalių vertybių primetimo pavyzdžių A. Norkienė pateikia valdančiųjų kalbas dėl partnerystės įstatymo projekto.

„Valdantieji visą pasirengimo pavasario sesijai laikotarpį skyrė kalboms apie homoseksualių asmenų šeimų įteisinimą, kai tuo tarpu didžioji visuomenės dalis nedviprasmiškai pasisako už tradicinių šeimų puoselėjimą“, – teigė „valstietė“.

Ji taip pat kritikavo ir Vyriausybės planus kovoje su pandemijos ekonominėmis pasekmėmis. A. Norkienė mano, kad valdantieji nėra parengę tinkamų priemonių kovoje su augančiu nedarbu.

„Nedarbas sparčiai auga, darbdaviai nėra motyvuojami išsaugoti darbo vietas. Mes šioje sesijoje siūlysime sprendimus, kaip didinti nuo pandemijos nukentėjusių žmonių gerovę bei skatinti darbo rinkos stabilizavimą. Valstybė privalo užtikrinti bent 4 mėnesių valstybės subsidijas darbo užmokesčiui jau šiandien“, – opozicinių „valstiečių“ siūlymus komentavo A. Norkienė.

Frakcijos seniūnė nemato ir valdančiųjų vizijos kitais klausimais, pavyzdžiui, iniciatyvų, kaip vakcinaciją nuo COVID-19 daryti mažiau biurokratišką.

„Siūloma atsisakyti rašytinio sutikimo vakcinacijai ir, kaip ir išsikvietus greitąją pagalbą arba atvykus ambulatorinei apžiūrai, laikyti, kad žmogus pačiu atvykimo į skiepijimo vietą faktu patvirtina, kad sutinka būti vakcinuojamas nuo COVID-19. Vakcinacijos vietose būtų privalu teikti visapusę informaciją apie vakcinas, jų efektyvumą bei galimas paciento rizikas. Taigi, asmenų informavimas nenukentėtų“, – vakcinacijos procedūrų paprastinimo siekius komentavo A. Norkienė.

Dešiniųjų Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planą antradienį surengtoje spaudos konferencijoje kritiškai įvertino ir opoziciniai Seimo socialdemokratai.

Populiariausi

24

Lietuvoje

2021.04.18 07:00

„Stasy, mes rinkimų nelaimėsim“: kodėl pirmuoju prezidentu Lietuva išrinko komunistą Brazauską?

pirmą kartą publikuojamų nuotraukų galerija
24
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.04.18 09:35
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje – 726 nauji COVID-19 atvejai, 6 mirtys, pirmąja doze paskiepyti 1452 žmonės

ligoninėse gydomas 1101 COVID-19 pacientas; atnaujinta 09.44
13