Lietuvoje

2016.05.09 14:58

Vilniaus „tvarkiečiai“ neatmeta, jog gali ir likti koalicijoje

BNS 2016.05.09 14:58

Apie tai, jog palieka Vilniaus valdančiąją koaliciją paskelbę „Tvarkos ir teisingumo“ atstovai kaltina koalicijos partnerius per metus nepadarius pažangos įgyvendinant partijų susitarimą.

Nepaisant kritikos, „tvarkiečiai“ tikina, jog dar derėsis su meru Remigijumi Šimašiumi dėl to, jog liktų su valdančiaisiais.

„Tarsimės su meru, žiūrėsime, ką pasiūlys“, – Seime surengtoje spaudos konferencijoje BNS sakė frakcijos taryboje seniūnas Juozas Imbrasas.

Anot jo, su meru „tvarkiečių“ frakcija susitinka pirmadienio vakarą.

Jis, kartu su kitais dviem frakcijos taryboje atstovais – Rimu Andrikiu bei Gediminu Rudžioniu – pateikė bent keliolika konkrečių priekaištų, jog prieš metus pasirašytas susitarimas nėra įgyvendinamas.

„Kad kažkas pasikeis arba kad bus įvykdyti pažadai, kurie buvo duoti mums sutikus dalyvauti valdančiojoje koalicijoje, (...), aš praktiškai praradau viltį“, – konferencijoje sakė „tvarkiečių“ frakcijos seniūnas.

Anot J. Imbraso, buvo prieš metus įsipareigota sieti įmonių ir padalinių vadovų darbo užmokestį su rezultatais, tačiau, pavyzdžiui, tik paskyrus naują „Vilniaus vandenų“ vadovą paskirtas gerokai didesnis, nei nustatytas tarybos, darbo užmokestis – apie 5 tūkst. eurų. Taip pat, jo teigimu, neįgyvendinti pažadai paskirti nepriklausomas, su šilumos tiekėjais nesusijusias įmones, kurios atliktų šilumos punktų priežiūrą, atkurti ankstesnėje kadencijoje panaikintas seniūnijas. Savivaldybė nevykdo ir žadėtų gyventojų apklausų, nors susitarime tai buvo įsipareigota.

„Tvarkiečiai“ turi priekaištų ir dėl įmonių „pasidalinimo“ partiniu principu: anot J. Imbraso, „konservatoriai pasiėmė vandenis ir šilumą, visą kitą pasiėmė liberalai“.

Jis kritikavo ir naujos Vilniaus investicijomis turėsiančios rūpintis įstaigos „Go Vilnius“ steigimą. Jis sutiko, kad koalicijos susitarime buvo įsipareigota sukurti darbo grupę, kurios tikslas būtų pritraukti į sostinę užsienio investicijų.

„Bet vietoje to, po šio gražaus ir teisingo įsipareigojimo, lozungo sukuriamas atskiras padalinys su 34 darbo vietomis, išpučiami etatai, reiškia, matyt, kad įdarbintų savus, partiečius“, – piktinosi jis.

J. Imbrasas taip pat primena Vilniaus Vakarinio aplinkkelio trečiojo etapo rangovų skundus dėl nevykdomų įsipareigojimų.

„Pas merą buvome tris kartus apsilankę apkalbėti šituos dalykus – jis sakė: taip, svarbu. Bet metai praėjo, kol kas – nė žingsnio į tą pusę, o gyventojai verkia, skundžiasi“, – dėstė „tvarkiečių“ seniūnas.

Meras, valdančiųjų liberalų atstovas Remigijus Šimašius penktadienį sakė iki tol iš „tvarkiečių“ nesulaukęs „nei užuominų, nei priekaištų“ bei stebisi, jog šie nusprendė apie pasitraukimą pranešti nebandę prieš tai aptarti problemų su koalicijos partneriais.

„Santuoka nebūtinai turi būti nutraukiama, pareiškimas nešamas tada, kai jau veidelius išsidaužo žmonės – galima ir kultūringai“, – taip į mero pareiškimą pirmadienį reagavo R. Andrikis.

„Tvarkos ir teisingumo“ frakcijai   Vilniaus  savivaldybėje priklauso trys „tvarkiečiai“ – Rimas Andrikis, Juozas   Imbrasas  ir Gediminas Rudžionis. „Tvarkiečiams“ palikus valdančiuosius, koalicijoje liktų keturios politinės jėgos, kurioms priklauso 31 iš 51 tarybos nario: Liberalų sąjūdis, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos socialdemokratų partija ir partija „Lietuvos sąrašas“.