Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.09 19:45

Kauno klinikinės ligoninės vadovas nenušalintas

ELTA, BNS 2016.05.09 19:45

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) buvusiai Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktorei Daivai Gineikaitei ir Kauno klinikinės ligoninės direktoriui Gediminui Abeciūnui pareiškė įtarimus. Pirmadienį sveikatos apsaugos ministras sakė besiaiškinantis teisines galimybes nušalinti G. Abeciūną, bet vėliau paaiškėjo, kad ministras tokios teisės neturi.

Pasak STT atstovo Ruslano Golubovo, G. Abeciūnui įtarimai pareikšti dėl piktnaudžiavimo tarnyba, o D. Gineikaitei – dėl kurstymo piktnaudžiauti ir padėjimo piktnaudžiauti.

„G. Abeciūnui pareikšti dėl piktnaudžiavimo, o D. Gineikaitei yra pareikšti įtarimai dėl kurstymo piktnaudžiauti ir dėl padėjimo piktnaudžiauti“, – Eltai sakė R. Golubovas.

Anksčiau D. Gineikaitė ir G. Abeciūnas STT buvo apklausti kaip specialieji liudytojai. Įtarimai buvo pareikšti praėjusią savaitę.

VšĮ Kauno klinikinės ligoninės direktorius G. Abeciūnas žiniasklaidai išplatintame komentare dėl įtarimų pareiškimo sako labai gerai vertinąs, kad „pagaliau atsirado galimybė susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga, nes iki šiol, kuomet jis turėjęs specialaus liudytojo statusą, tokios procesinės teisės neturėjo“.

„Ilgą laiką buvo nuolat spekuliuojama šia tema, tačiau mano turėtas specialaus liudytojo statusas neleido tinkamai gintis. Tikiu, kad objektyvus tyrimas įrodys mano nekaltumą. Įtarimai dar nereiškia kaltės įrodymo, o teisingumą Lietuvoje vykdo tik teismai. Nuo pat pradžių bendradarbiavau su teisėsauga ir neabejoju tyrėjų kompetencija“, – sako G. Abeciūnas.

Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela sakė pirmadienį besiaiškinantis teisines galimybes nušalinti teisėsaugos įtarimų sulaukusį Kauno klinikinės ligoninės vadovą Gediminą Abeciūną nuo pareigų. „Kadangi teisėsauga nesikreipė dėl nušalinimo, aiškinamės teisines galimybes nušalinti G.Abeciūną remiantis ministro įsakymu“, – BNS pirmadienį sakė J.Požela.

Jis pabrėžė keliantis „aukščiausius reikalavimus gydymo įstaigų vadovams“. „Tikrai ši istorija neprisideda prie skaidrumo sveikatos apsaugos sektoriuje“, – pridūrė ministras.

Tačiau pirmadienio vakarą paaiškėjo, kad įtarimų dėl piktnaudžiavimo tarnyba sulaukęs G. Abeciūnas lieka pareigose. Pasak sveikatos apsaugos ministro, jis neturi teisės jo nušalinti. J. Požela teigia, kad ketina registruosi Darbo kodekso pataisą, kad ministrai galėtų nušalinti pavaldžių įstaigų vadovus, kuriems pareikšti įtarimai.

ELTA primena, kad D. Gineikaitė praėjusių metų pabaigoje būdama neblaivi padarė avariją Kaune. Automobilis „Nissan Qashqai“, kurį vairavo 34-erių metų tuometė NŽT direktorė D. Gineikaitė, persirikiuodamas atsitrenkė į greta ta pačia kryptimi važiuojantį automobilį „Mitsubishi Qutlander“, kurį vairavo 38-erių metų vyras. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo.

Eismo įvykio vietoje po pūtimo į alkotesterį D. Gineikaitei buvo nustatytas 1,66 promilės girtumas, tačiau pati NŽT vadovė neigia savo girtumą ir tikina atlikusi kraujo tyrimą medicinos įstaigoje. Tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, į gydymo įstaigą ji nuvyko praėjus beveik keturioms valandoms po įvykio.

Tyrimus dėl bandymo nuslėpti girtumą atlieka teisėsauga. STT tiria, kad D. Gineikaitė galimai bandė nuslėpti savo neblaivumą kreipdamasi į Kauno klinikinės ligoninės vadovą.

Teismas D. Gineikaitei yra skyręs 1300 eurų baudą ir 3 metams ir 6 mėnesiams atėmęs teisę vairuoti automobilį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi