Lietuvoje

2016.05.09 14:01

A. Pitrėnienė: apie lytiškumo ugdymo programą norima sudaryti išankstinę nuomonę

15min.lt2016.05.09 14:01

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė teigia, kad paviešinus informaciją apie rengiamą Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrąją programą siekiama sukurti išankstinę neigiamą nuomonę apie dar neparengtą projektą.

„Yra kažkokio daug labai noro apie šitą temą sudaryti kažkokią opiniją – išankstinę, nesavalaikę. Reikia palaukti birželio 1 dienos, bus parengtas projektas, aš jo irgi dar nemačiau ir nėra man pateiktas, – žurnalistams pirmadienį sakė ministrė. – Baigs darbo grupė savo darbą, įdės į internetą produktą, kurį sukurs, ir tada visi galėsime skaityti, analizuoti ir reikšti savo mintis.“

Ji teigė negalinti patvirtinti, ar išplatinta informacija tikrai yra rengiamos programos juodraštis. Ministrė taip pat sakė įžvelgianti, kad juodraštį išplatinę asmenys „turi tam tikrų tikslų“.

„Tema yra labai susijusi ir su įvairiais interesais, pagalvokime: tai yra ir verslai, ir visokie kiti dalykai“, – svarstė A. Pitrėnienė.

Žmogaus teisių centro portalas Manoteises.lt teigia gavęs rengiamos programos juodraštį, kurį kritikuoja dėl to, kad jame kaip vienintelis būdas apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų ir kontracepcijos įvardijamas susilaikymas nuo lytinių santykių iki santuokos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.