captcha

Jūsų klausimas priimtas

L. Linkevičius Varšuvoje tikisi sprendimų NATO rytiniui sparnui sustiprinti

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 9 dieną Vilniuje vykusiame susitikime su NATO Parlamentinės Asamblėjos delegacija aptarė saugumo iššūkius Baltijos regione ir pristatė Lietuvos siekius artėjančiame NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikime Varšuvoje liepos 8–9 dienomis, praneša Užsienio reikalų ministerija.
Scanpix/Sipa USA nuotr.
Scanpix/Sipa USA nuotr.

Lietuvoje viešinčią NATO Parlamentinės Asamblėjos Gynybos ir saugumo komiteto Ateities saugumo ir gynybos pajėgumų pakomitečio delegaciją sudaro Prancūzijos, Kroatijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Norvegijos, Lenkijos, Estijos ir Turkijos parlamentų atstovai.

Vizito tikslas – iš arčiau susipažinti su saugumo situacija Baltijos valstybėse, krašto apsaugos prioritetais, NATO užtikrinimo priemonių įgyvendinimu Lietuvoje ir kitais saugumo ir gynybos politikos klausimais.

L. Linkevičius pabrėžė, kad NATO Varšuvos susitikime tikisi sprendimų, kurie sustiprintų Aljanso rytinį sparną.

„Baltijos valstybėse reikalingas aiškiai matomas ir apčiuopiamas sąjungininkų buvimas. Kartu Lietuva solidarizuojasi su sąjungininkais, kurie susiduria su grėsmėmis iš Pietų. Reikia išlaikyti 360 laipsnių požiūrį į saugumą – NATO turi būti pajėgi atremti visas grėsmes, nesvarbu, kur jos kiltų“, – sakė ministras.

Delegacijos nariai taip pat domėjosi Lietuvos požiūriu į situaciją Ukrainoje ir Minsko susitarimų įgyvendinimą. L. Linkevičius akcentavo, kad reikia nepamiršti Rusijos vaidmens konflikte Ukrainoje.

„Negalima nuolaidžiauti ir grįžti prie įprastų santykių su Rusija, kol pastaroji nepradės gerbti tarptautinės teisės ir vykdyti savo įsipareigojimų. Minsko susitarimams kol kas nėra alternatyvos. Ukrainai gyvybiškai svarbi Vakarų šalių pagalba, todėl reikia išlaikyti nuoseklią bei tvirtą poziciją Rusijos atžvilgiu ir toliau teikti visokeriopą paramą Ukrainai“, – pabrėžė ministras.

Vizito Lietuvoje metu svečiai taip pat susitiks su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto, Užsienio reikalų komiteto bei Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje nariais, krašto apsaugos ministru ir kariuomenės vadu, taip pat apsilankys Aviacijos bazėje Šiauliuose.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...