Lietuvoje

2013.03.15 11:59

D. Grybauskaitė: kiekviena politinė jėga būnanti valdžioje turi prisiimti atsakomybę už tai, ką daro

ELTA2013.03.15 11:59

Kiekviena valstybė ir politinė jėga būnanti valdžioje turi prisiimti atsakomybę už savo veiksmus, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Priešingu atveju, šalies vadovės teigimu, krizė neišvengiama.

Kiekviena valstybė ir politinė jėga būnanti valdžioje turi prisiimti atsakomybę už savo veiksmus, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Priešingu atveju, šalies vadovės teigimu, krizė neišvengiama.

Tokią išvadą Prezidentė padarė po ketvirtadienį Briuselyje vykusio Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikimo, kurio pirmoji diena skirta priemonėms ekonomikos augimo skatinimui aptarti, nedarbo, ypač jaunimo nedarbo, mažinimui.

„Išvada yra viena: kad vis vien nuo politinės atsakomybės ir, būtent, krizių metu, nė viena Vyriausybė nėra atleista ir visos problemos vis tiktai remiasi ne į bendras rekomendacijas, ne į tai, kad Briuselis kažką diktuoja, o į tai, kad kiekviena valstybė vis tiktai turi prisiimti atsakomybę, kiekviena politinė jėga būnanti valdžioje turi prisiimti atsakomybę už tai, ką daro ir, galų gale, visiškai nesvarbu, kokias rekomendacijas mes priimame. Jeigu valstybės jų nevykdo – krizė neišvengiama“, – Lietuvos žurnalistams ketvirtadienio vakarą po Europos Vadovų Tarybos posėdžio sakė D. Grybauskaitė.

Prezidentės vertinimu, visų šalių pavyzdžiai parodė, kad tokių krizių rezultatas – socialinės įtampos, kurias lemia politinių nesutarimų ir atsakomybės stoka.

„Jeigu šitie dalykai būtų sutvarkyti kiekvienoje šalyje, mes turbūt nekalbėtume, kad yra kažkokia neva europinė krizė. Viskas remiasi į atskirų šalių politikų atsakomybę, kaip jie dirba savo šalyse – dirba žmonėms ar sau nuo rinkimų iki rinkimų. Tvarkytis reikia visiems – kaip ir Lietuva tvarkėsi, kaip ir Baltijos regionas padarė“, – kalbėjo Lietuvos vadovė ir pabrėžė, kad ten, kur yra ekonominė krizė, negali būti jokių ideologinių skirtumų.      

Populiariausi