Lietuvoje

2021.03.08 20:49

Vilniuje pranešus apie įtrūkimus daugiabutyje, evakuoti visi jo gyventojai: vertinama, ar pastatą galima toliau eksploatuoti

papildyta vaizdo įrašu; pastatas turėjo problemų ir anksčiau; atnaujinta 22.15
LRT.lt, BNS, LRT RADIJAS2021.03.08 20:49

Vilniuje pirmadienio vakarą pranešta apie įvykį Pašilaičių rajone esančiame daugiabutyje – sužinojus apie įtrūkimus vieno aukšto sienose ir grindyse nutarta evakuoti gyventojus. Butus turėjo palikti, savivaldybės atstovų teigimu, apie keli šimtai gyventojų. Ekspertai vertina, ar pastatą galima toliau saugiai eksploatuoti. Jį saugomas policijos pareigūnų, kol bus vertinama būklė.

Daugiabučio, esančio Gabijos g. 30 adresu, laiptinėje ir kai kurių butų sienose atsivėrė plyšiai, todėl dėl saugumo gyventojų paprašyta evakuotis, LRT.lt portalą pirmadienio vakarą informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyrius.

Pasak jo atstovo, departamento pajėgos nuvyko į vietą, faktą patvirtino, išsiųsti statybų ekspertai būklei įvertinti.

Įvykio vietoje buvo atvykusios gausios policijos pareigūnų, PAGD pajėgos, medikai.

Vilniaus apskrities policijos komisariato atstovė Julija Samorokovskaja LRT RADIJUI patvirtino, kad nukentėjusiųjų nėra.

Kaip skelbė 15min, pasak Vilniaus savivaldybės administracijos vadovo Povilo Poderskio, name skyla grindys tarp 6 ir 7 aukštų. Tiems gyventojams, kurie neturės, kur nakvoti, savivaldybė parūpins nakvynę viešbutyje, teigė jis.

Skelbiama, kad evakuotas ir tuo pačiu adresu įsikūręs prekybos centras „Maxima“.

Kaip vėliau BNS informavo vietoje esantis sostinės vicemeras Valdas Benkunskas, preliminariais duomenimis, iš daugiabučio evakuota apie 100 žmonių. Vėliau P. Poderskis LRT RADIJUI teigė, kad butus paliko „apie keli šimtai“ žmonių. Anot jo, tikslus evakuotų gyventojų skaičius kol kas nėra žinomas.

„Gyventojai drausmingai paliko būstus. (...) Kai kurie žmonės savarankiškai pasirūpino, kur galėtų pernakvoti. Savivaldybė taip pat suteikė viešbutį nakčiai“, – kalbėjo V. Benkunskas.

„Daug žmonių atsisakė (keltis į viešbutį – LRT.lt), matyt, pasinaudojo aritimųjų pagalba. <...> Namas jau yra faktiškas tuščias“, – apie 21.40 sakė vicemeras.

Jis taip pat pateikė daugiau detalių apie pastato konstrukcijos situaciją.

„Akivaizdu, kad tarp perdangų vyko judėjimas. <...> Kažkokie procesai tarp namo inžinierinių darinių vyksta. Plyšiai tai didėjo, tai susitraukė. Jie matomi, akivaizdžiai yra trūkis tar plytelių, ties lifto aikštele“, – įvykio vietoje sakė V. Benkunskas.

Pasak jo, dar šiąnakt bus įvertinta, ar pastatą galima toliau saugiai eksploatuoti. „Brokas akivaizdus, bet visiems atsakymams reikia tyrimo“, – teigė vicemeras.

Pasak vicemero, daugiabutis pastatytas 2004 metais. Jo teigimu, problemos kyla nepirmąkart – pastatas „jau yra žinomas kaip probleminis iš ankstesnių laikų“.

Name yra 72 butai.

LRT kalbintas vienas namo gyventojų pripažino, kad problemų namas turi ne pirmą kartą. Jis teigė nesirinkęs savivaldybės siūlomos nakvynės ir vyks pas tėvus į Šiaulius.

Pranešimas apie įvykį pirmadienį vakare gautas 19.16 val.

Kaip 2013 metais lapkričio mėn. skelbė portalas lrytas.lt, namą statę verslininkai pripažino, kad statybų metu kai kurios sienos suskilinėjo.

Populiariausi