Lietuvoje

2016.05.09 13:05

Vatikano valstybės sekretorius: nereikėtų bijoti pabėgėlių antplūdžio

LRT TV naujienų tarnyba, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.05.09 13:05

Vatikano valstybės sekretorius kardinolas Pietro Parolinas tęsia vizitą Lietuvoje. Pirmadienį jis susitiko su prezidente Dalia Grybauskaite, vėliau susitiks su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene, aplankys Sausio 13-osios memorialą, Genocido aukų muziejų. 

Taip pat numatytas kardinolo susitikimas su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi.

Lietuvoje viešintis popiežiaus pasiuntinys teigia, kad valstybės neturėtų bijoti pabėgėlių antplūdžio ir kviečia dialogui su skirtingų kultūrų ir religijų atstovais. Tai Vatikano valstybės sekretorius P. Parolinas sakė po susitikimo su prezidente. Pasak P. Parolino, žmogiškumas yra toji savybė, kuri visus vienija.

„Manau, kad baimė yra pati blogiausia patarėja visais klausimais. Mes negalime veikti spaudžiami baimės. Be abejo, turime problemų su migrantais – tai nėra lengva, visi tą žinome. Integracijos problema yra reali, kadangi esame skirtingų kultūrų, religijų, gyvenimo patirčių. Tačiau kas visus vienija – tai žmogiškumas. Visi esame žmogiškos būtybės. Tą suvokdami, galime atrasti bendrų taškų. Ir tai yra iššūkis, į kurį turime atsakyti“, – sakė Vatikano atstovas.

Prezidentė jam įteikė valstybinį apdovanojimą už indėlį plėtojant Lietuvos ir Vatikano santykius.

Prezidentės teigimu, Šventojo Sosto palaikymas visuomet buvo ir išlieka svarbus Lietuvai. Sunkiausiu okupacijos ir priespaudos laikotarpiu Vatikanas rėmė Lietuvos žmonių laisvės siekį, stiprino drąsą ir pasiryžimą vieningai kurti nepriklausomą valstybę. Šiandien Europai susiduriant su išbandymais jos saugumui ir vienybei, Šventojo Sosto moralinė lyderystė įpareigoja nebijoti ir toliau ginti laisvę bei taiką, saugoti žmogiškąjį orumą Europoje ir už jos ribų.

Prezidentė su aukštu Vatikano pareigūnu aptarė Lietuvos ir Šventojo Sosto bendradarbiavimą bei pakartojo Lietuvos žmonių kvietimą popiežiui Pranciškui atvykti į mūsų šalį. Šalies vadovė Šventąjį Tėvą apsilankyti Lietuvoje pakvietė ir oficialaus vizito Vatikane metu, 2015 m. spalį. Praėjusią savaitę šalies vadovė dalyvavo iškilmingoje ceremonijoje Vatikane, kurioje popiežiui Pranciškui buvo įteiktas Tarptautinis Karolio Didžiojo apdovanojimas. Prezidentė taip pat yra šio apdovanojimo laureatė.

Susitikime su kardinolu šalies vadovė pabrėžė aktyvų Bažnyčios vaidmenį skleidžiant pakantumo ir gailestingumo žinią visuomenėje, padedant patiems pažeidžiamiausiems žmonėms. Bažnyčia ir jos organizacijos taip pat prisideda prie prezidentės inicijuotos nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“, kuria siekiama padėti smurtą, priklausomybes kenčiantiems žmonėms, skatinti įsivaikinimą ir globą, stabdyti patyčias ir savižudybes.

Tarptautinės taikos ir teisingumo stiprinimas yra vienas svarbiausių Šventojo Sosto prioritetų. Šalies vadovė su Vatikano valstybės sekretoriumi aptarė grėsmes regiono ir visos Europos saugumui, kalbėjosi apie padėtį Ukrainoje ir pagalbą šios šalies žmonėms. Vatikanas smerkia karinę agresiją, ragina sustabdyti tarptautinės teisės pažeidimus, o visus Europos tikinčiuosius – prisidėti prie humanitarinės pagalbos Ukrainai. Lietuva aktyviai padeda Ukrainos žmonėms. Nuo Rusijos agresijos Ukrainoje pradžios Lietuvos suteikta humanitarinė parama šiai šaliai ir joje dirbančioms Jungtinių Tautų, Raudonojo Kryžiaus organizacijoms siekia 1 milijoną eurų.

Vilniaus universiteto Šventųjų Jonų bažnyčioje P. Parolinas anglų kalba skaitys paskaitą tema „Šventojo Sosto diplomatinė veikla taikos labui“.

Pagrindinis Vatikano valstybės sekretoriaus vizito Lietuvoje tikslas - dalyvauti tris dienas truksiančio nacionalinio Gailestingumo kongreso renginiuose.

Tokio aukšto rango Šventojo Sosto atstovo Lietuvoje nebuvo nuo pat 1993-iųjų, kai lankėsi popiežius Jonas Paulius II.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.