Lietuvoje

2021.03.07 18:11

Ieškant vakcinavimo strategijos: šeimos gydytojai skundžiasi išaugusiu krūviu, specialistai ramina – ateityje vyks registracija internetu

Aistė Valiauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.03.07 18:11

Gyventojus skiepytis kviečiantys šeimos gydytojai skundžiasi padaugėjus popierizmo, yra ir tokių savivaldybių, kuriose skambinti raginami patys gyventojai – tuomet pokalbiai užsitęsia, nes žmonėms kyla daug su skiepais susijusių klausimų.

Sėkmingiau nei Lietuva vakcinuojančios šalys taiko vieną bendrą sistemą – gyventojus registruoja internetu. Netrukus tai daryti planuoja ir Lietuva.

Žinios. Astravo atominėje elektrinėje galėjo įvykti incidentas – Lietuvos radiacinis fonas nepakito

Taip atrodė pirmasis skiepas nuo COVID-19 Maltoje. Dabar šalis pirmąja doze paskiepijusi 12 procentų gyventojų. Tai – dvigubai daugiau nei Lietuva.

Maltoje gyvena kiek daugiau nei pusė milijono žmonių, tačiau šalis perka 2 milijonus dozių – tiek užtenka abiem vakcinų dozėmis paskiepyti visus po 2 kartus. Maltos sveikatos ministras užsienio spaudai sakė, kad toks perteklius leidžia šaliai įveikti nenuoseklų tiekimą, su kuriuo susiduria kitos šalys.

Visgi, pagal vakcinavimo greitį Lietuva lenkia ES vidurkį. Tačiau skiepijimui įsibėgėjus svarbiausiu iššūkiu tampa ne tik vakcinų kiekis, bet žmonių informavimas, kada ir kur jie gaus skiepą.

Daugiau apie tai reportaže.

Populiariausi