Lietuvoje

2016.05.07 13:46

Įsibėgėja ištvermingiausiems kariuomenės žvalgams skirtas „Patrulio kursas“

LRT.lt 2016.05.07 13:46

Kovo mėnesio antroje pusėje prasidėjęs Lietuvos kariuomenės žvalgų ištvermės kursas pavadinimu „Patrulio kursas“ įsibėgėjo ir artėja prie finišo tiesiosios. Šį kursą pradėjo itin motyvuoti kariuomenės žvalgai, įvairaus amžiaus, patirties karinių laipsnių, taip pat ir kitų šalių kariuomenių kariai.

Šiuo metu prasidėjo jau septintoji kurso savaitė, dar vadinama testų savaite. Į šį kurso etapą, deja, pateko ne visi kursą pradėję dalyviai. Tie, kurie dėl nepasiektų aukštų kursui baigti keliamų reikalavimų ar kitų įvairių priežasčių iškrito iš kurso, žadėjo grįžti po metų.

Ištvermės kurso metu reikia daug ir greitai mokytis įvairiausių patruliavimo dalykų: kaip ruoštis užduoties atlikimui, rinkti informaciją, atpažinti karinę techniką, tobulinti orientavimosi įgūdžius, plaukti ir atlikti visus kitus žvalgo darbus.

Pasak kurso organizatorių, patys didžiausi išbandymai kursantų laukia per baigiamąjį etapą – kompleksines baigiamąsias taktikos pratybas, kurios truks 11 parų.

Kaip rašoma pranešime spaudai, Juozo Lukšos mokymo centras organizuoja ir vykdo Sausumos pajėgų karių karinį mokymą, karinių vienetų taktinį kovinį rengimą, užtikrina karinę ekspertizę manevro, karo inžinerijos, žvalgybos ir paramos ugnimi srityse.