Lietuvoje

2016.05.07 09:32

Vatikano valstybės sekretorius susitiks su premjeru ir lankys karius

BNS2016.05.07 09:32

Lietuvoje viešintis Vatikano valstybės sekretorius kardinolas Pietras Parolinas šeštadienį susitiks su premjeru Algirdu Butkevičiumi ir viešės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose.

Vieno aukščiausių Vatikano pareigūnų viešnagė sutampa su Dievo gailestingumo metų bažnytiniais renginiais Lietuvoje. 

„Antro po popiežiaus pagal rangą Vatikano pareigūno apsilankymas Lietuvoje suteikia galimybę aptarti aktualiausius nūdienos iššūkius. Vatikano įžvalgos šiomis temomis būtų svarbios Lietuvai tiek dėl galimybės geriau įvertinti globalias tarptautinės bendrijos pastangas spręsti šiuos klausimus, tiek ir dvasinės patirties prasme susipažįstant su Šv. Sosto politika tokiomis temomis, kaip religinio bei pilietinio sugyvenimo skatinimas, socialinės atskirties mažinimas, darnios sąveikos su aplinka skelbimas“, – teigiama vyriausybės pranešime spaudai.

Šeštadienį kardinolo P. Parolino garbei A. Butkevičius rengia vakarienę.

Taip pat numatyta, kad svečias Šiauliuose aplankys oro policijos misiją atliekančius NATO karius.

Karinų oro pajėgų Aviacijos bazės viešųjų ryšių karininkė kapitonė Ieva Gulbinienė BNS sakė, kad dvasininkas pageidavo pabendrauti su Lietuvos ir Portugalijos kariais, vykdančiais misiją, pakalbėti apie jų tarnybą, gyvenimo sąlygas ir pan.

Kardinolas planuoja aplankyti ir Kryžių kalną, susitikti su Kryžių kalno pranciškonų bendruomene.

Tokio aukšto rango Vatikano valstybės pareigūnas Lietuvoje lankosi pirmą kartą po 1993-ųjų popiežiaus Jono Pauliaus II vizito.

Šiemet krikščionys katalikai mini Gailestingumo jubiliejų. Tokių jubiliejų tradicija tęsiasi apie 700 metų.

Pastarasis jubiliejus buvo paskelbtas 2000 metais tuomečio popiežiaus Šv. Jono Pauliaus II, Bažnyčiai žengiant į trečiąjį tūkstantmetį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.