Lietuvoje

2021.03.05 22:30

„Jau nebeįmanoma tylėti“: rajonų ugniagesiams trūksta pinigų algoms, o apie įrangą ar aprangą belieka pasvajoti

Jovita Gaižauskaitė-Remesė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.03.05 22:30

Rajonų ugniagesių komandos skundžiasi finansavimo trūkumu: dešimčių tūkstančių eurų trūksta vien algoms, tad budėti tenka po vieną pamainoje, neapmokami viršvalandžiai, o apie naują įrangą ar aprangą belieka svajoti. Vidaus reikalų ministerija teigia, kad situacija – žinoma ir žada aiškintis, kodėl pinigų trūksta.

Mosėdžio ugniagesiai rodo savo techniką: automobilis – norvegų dovana, mažo pravažumo, bet talpina daug vandens. Norėtųsi naujo, bet nėra už ką. Pamainoje budi du ugniagesiai gelbėtojai.

„Kiekvienas ugniagesys yra pasiruošęs išvažiavimui, sakykim, drabužius, kad per vieną minutę apsirengtų“, – apie darbo kasdienybę pasakoja Skuodo priešgaisrinės tarnybos viršininkas Mindaugas Jazbutis.

Ugniagesiai skundžiasi lėšų trūkumu: budėti tenka po vieną, o apie naują įrangą belieka svajoti

Svarbiausia – kad būtų kam važiuoti. Savivaldybių ugniagesių komandos šaukiasi pagalbos: trūksta pinigų atlyginimams, nekalbant apie techniką ir įrangą. Tad tenka dirbti nepilnomis pamainomis, neapmokami viršvalandžiai.

„Turi du ugniagesiai budėt pastoviai. Mes jau pradėjome ir savivaldybė remti ugniagesių komandą ir galiausiai šiais metais jiems atlyginimams trūksta jau apie 40 tūkst.“, – teigia Skuodo meras Petras Pušinskas.

„Jau nebeįmanoma tylėti, nes čia sumos auga kosminės, ir mes pažeidinėjam įstatymus, nes yra parašyta, kad prie autocisternos turi būti ne mažiau dviejų ugniagesių“, – piktinasi M. Jazbutis.

Skuodo rajone savivaldybių ugniagesių komandos dabar likusios trys. Prieš keletą metų buvo ir ketvirtoji, bet ją išlaikyti finansavimo užteko tik metams. Departamentui pavaldžios miestų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komandos nesiskundžia nei įrangos trūkumu, nei algomis.

Rajonų komandoms reikia ir valčių, ir rogių – dabar net negali atlikti visų gelbėjimo darbų, kai, pavyzdžiui, skęsta žmogus.

„Eini į savivaldybę, krenti ant kelių: „Man reikia aprangos“. Savivaldybė skiria pinigus, tada mes galim pirkt“, – pasakoja Skuodo priešgaisrinės tarnybos viršininkas.

Vidaus reikalų viceministras sako, kad yra padėtis žinoma.

„Tos funkcijos finansavimas, jis tikrai augo, skirtumas palyginus 2017 metus ir 2021 metus tikrai yra labai ženklus. Tai yra apie 10 mln. eurų daugiau. Ir kodėl galbūt kiekvienais metais vis trūksta lėšų šiai funkcijai vykdyti, mes bandysim aiškintis“, – tikina viceministras Vitalijus Dmitrijevas.

Pasak viceministro, valstybės kontrolė atlieka auditą, laukiama išvadų, o pagrindinis tikslas – kad funkcija būtų atliekama kokybiškai ir laiku.

Populiariausi

24

Lietuvoje

2021.04.18 07:00

„Stasy, mes rinkimų nelaimėsim“: kodėl pirmuoju prezidentu Lietuva išrinko komunistą Brazauską?

pirmą kartą publikuojamų nuotraukų galerija
24
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.04.18 09:35
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje – 726 nauji COVID-19 atvejai, 6 mirtys, pirmąja doze paskiepyti 1452 žmonės

ligoninėse gydomas 1101 COVID-19 pacientas; atnaujinta 09.44
13