Lietuvoje

2021.03.05 19:56

Dulkiui nerimą kelia menki vakcinavimo skaičiai dalyje savivaldybių: ar tai vadybos neišmanymas, o gal tendencinga apatija?

LRT.lt, BNS2021.03.05 19:56

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad jam sunkiai suprantama ir nerimą kelia dalis savivaldybių, kuriose besiskiepijančių nuo COVID-19 skaičiai maži.

„Savivaldybės, kurios tarsi žiūrovai įtempto filmo kino salėje su dėžutėmis skrudintų kukurūzų saugiai „bijo“, o ne dalyvauja realioje kovoje už laisvę – susitikti, apsikabinti, būti kartu“, – penktadienį vakare feisbuke rašė A. Dulkys.

Pasak jo, sunkiai suprantama, kad ar tai žmonių užsispyrimas, ar prasta vadyba savivaldybėse.

„Sunku suprasti, kas tai: sunkiai paaiškinamas užsispyrimas ir nenoras gyventi XXI amžiuje ar tiesiog vadybos procesų neišmanymas, lyderystės stoka, o gal tendencinga apatija.

Nelaukime, kol kas nors patieks mums vakcinacijos prasmę ant lėkštutės su spalvotais krašteliais. Prisiminkime Viktoro Franklio išmintį. Prasmės neįmanoma pateikti - ją kiekvienam reikia atrasti pačiam. Aš vis dar tikiu, kad mes esame pasirengę suremti pečius. Visi!“, – rašė A. Dulkys.

Ministras tuo pačiu pasdžiaugė, kad praėjusią parą pasiektas skiepijimo nuo COVID-19 rekordas – beveik 14 tūkst. žmonių.

„Bravo savivaldybėms, kurios demonstruoja puikius vakcinacijos rezultatus. Visgi, svarbiausia, ką noriu ir privalau pasakyti, kad už šių įkvepiančių rodiklių yra ne vien valdžios institucijų surikiuotas procesas. Didžiausia dalimi tai yra šiose sėkmės savivaldybėse dirbančių žmonių nuopelnas: tų, kurie skambina gyventojams, registruoja juos, pasakoja apie vakcinas, paneigia mitus, išsklaido abejones, dalijasi mokslo žiniomis, galop – palydi iki skiepų kabineto, o gal šiame laikmečio chaose randa ir minutėlę pokalbiui tiesiog apie gyvenimą. Ačiū jums!“ – rašė ministras.

Per parą Lietuvoje buvo patvirtinti 434 nauji COVID-19 atvejai, nuo ligos mirė penki žmonės. Ligoninėse gydoma 900 COVID-19 pacientų, 89 iš jų – reanimacijoje. Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 248 atvejus.

Statistika parodė, kad bent vieną skiepą nuo COVID-19 Lietuvoje yra gavę 30 proc. 80 metų ir vyresnių gyventojų. Sveikatos apsaugos ministerija vertina, kad šie skaičiai yra neblogi. Ministerijos kanclerė teigia, kad dalis vyriausio amžiaus senjorų dar nepasiskiepijo, nes negalėjo atvykti dėl prastų oro sąlygų, kai kurie atsisakė arba perkėlė skiepijimą į kitą laiką. Problemine savivaldybe laikomas Šalčininkų rajonas, kur pasiskiepijo vos 3,4 proc. gyventojų. Šalčininkų savivaldybė sako, kad žmonės atsisako skiepytis „AstraZeneca“ vakcina, ji ragina centrinę valdžią keisti vakcinavimo tvarką. Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė prisidėjo prie augančios kritikos ir vakcinavimo procesą pavadino chaotišku.

Populiariausi

Karantinas Trakuose
5

Lietuvoje

2021.04.21 09:35

Lietuvoje – dar 1113 COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, per parą skiepų sulaukė daugiau nei 14 tūkst. asmenų

vienas miręs asmuo – 30-39 metų amžiaus grupės; atnaujinta 09.57
5