Lietuvoje

2021.03.05 19:19

Politologė apie ryškėjantį Karbauskio vaidmenį palikus Seimą: veikimo laisvę jis ne tik išlaikė, bet yra linkęs ją plėsti

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2021.03.05 19:19

„Jis, kaip Seimo narys, atsakomybės ir pareigų nebeturi, bet panašu, kad veikimo laisvę jis ne tik išlaikė, bet dar yra linkęs ją plėsti, nes galime paskutiniu metu iš tikrųjų pastebėti, kad Ramūno Karbauskio viešojoje erdvėje yra labai daug“, – pastebi Mykolo Romerio universiteto (MRU) politologė Rima Urbonaitė.

R. Karbauskis Seimo mandato atsisakė nuo praėjusių metų lapkričio 25 d. Tačiau politikas jau tuomet sakė, kad Seimo durų visiškai neužvers.

„Aš dažnai grįšiu į Seimą, nes Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija yra didžiausia opozicinė frakcija. Šita frakcija tikrai atliks tą darbą, kuris numatyta partijai ir frakcijai, o aš esu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas, tai mūsų frakcijos ir mano bendradarbiavimas yra neišvengiamas ir jis bus labai tamprus“, – tuomet žurnalistams kalbėjo jis.

Šių metų vasario 11 dieną „valstiečiai“ pristatė šešėlinę Vyriausybę už kurios vairo jis ir sėdo.

„Ne kartą svarstėme, kaip atrodys Ramūno Karbauskio vaidmuo pasitraukus iš Seimo. Ir atrodė, kad galbūt Ramūnas Karbauskis turi kitų prioritetų, bet man tai panašu, kad Ramūnas Karbauskis atsirišo rankas sau ta prasme, kad jo nebevaržo įvairūs formalumai, nevaržo įvairūs Seimo nariams taikomi reikalavimai, kurie kartais tikrai galbūt netgi gali būti nemalonūs. Kitaip tariant, kaip Seimo narys, atsakomybės ir pareigų nebeturi, bet panašu, kad veikimo laisvę jis ne tik išlaikė, bet dar yra linkęs ją plėsti, nes galime paskutiniu metu iš tikrųjų pastebėti, kad Ramūno Karbauskio viešojoje erdvėje yra labai daug“, – LRT TELEVIZIJAI nurodo politologė.

Urbonaitė apie pokyčius prezidentūroje: Nausėda supranta, kad komunikacija yra jo silpnoji vieta

Anot jos, „valstiečių“ lyderio aktyvumas viešojoje erdvėje kelia klausimų ir dėl jo santykio su pačia frakcija.

„Ramūnas Karbauskis faktiškai užgožia savo visos veikusios frakcijos narius kartu sudėjus ir natūralu, kad yra vienas pagrindinių kalbėtojų. Netgi kyla klausimas: o koks vis dėlto yra jo santykis su frakcija? Aišku čia galima sakyti, kad jis yra šešėlinės Vyriausybės ministras pirmininkas, bet vis dėlto, tie santykiai su frakcijos nariais dabar yra atrodantys tokie, sakyčiau, neapibrėžti, netgi galbūt neaiškūs“, – teigia R. Urbonaitės.

Svarbus pokytis jaučiamas ir tarp politiko santykių su buvusiu ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu. Anksčiau tikinęs, kad abu politikai palaiko tik gerus santykius, dabar S. Skvernlis pripažįsta, kad būta ir konfliktų.

„Sauliaus Skvernelio vaidmuo yra tampantis vis mažiau apibrėžtas. Kitaip tariant, į ką aš atkreipčiau dėmesį, kad neseniai Saulius Skvernelis pats yra pripažinęs, kad su Ramūnu Karbauskiu nesutarimų ir konfliktų yra buvę, o aš priminsiu, kad jie visada iki tol kalbėdavo, kad puikiai sutaria, kad konfliktai, apie kuriuos kalba apžvalgininkai, žiniasklaidai, yra tiktai jų pačių išsigalvoti. Tai dabar Saulius Skvernelis patvirtino, kad tai nėra visiškai išsigalvoti dalykai ir bent jau po prezidento rinkimų tų konfliktų su Ramūnu Karbauskiu būta <...>.

Tai Saulius Skvernelis pradėjo kalbėti atviriau ir panašu, kad mes čia dar galime pamatyti labai įvairių viražų, bet man atrodo, kad takoskyra tarp Sauliaus Skvernelio ir Ramūno Karbauskio <...> yra tiktai didėjanti ir panašu, kad tikrai mes galime matyti, kad projektuojama Sauliaus Skvernelio visai kitokia galbūt politinė kryptis“, – tikina R. Urbonaitė.

Pastaruoju metu R. Karbauskis aktyviai pasisakė apie visuomenėje diskusijas sukėlusią Stambulo konvenciją, teigdamas, kad nors konvencija grėsmės Lietuvai nesukeltų, tačiau jai nepritaria, nes jos ratifikavimas galėtų paskatinti šalyje kelti kitus klausimus, su kuriais jis iš principo nesutinka kaip tradicinės šeimos šalininkas.

Jis taip pat nurodė palaikantis iniciatyvą, kuria buvo siekiama iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų atstatydinti Tomą Vytautą Raskevičių.

Daugiau – pokalbio laidoje „Laba diena, Lietuva“ įraše.

Populiariausi

Kęstutis Vitkus
5

Lietuvoje

2021.04.19 10:19

Mirė garsus chirurgas Kęstutis Vitkus

atnaujinta 12.48
5
Radviliškio mero rinkimai
10

Lietuvoje

2021.04.19 13:28

Po Konstitucinio Teismo sprendimo – merų raginimas keisti Konstituciją

Šimašius: nebalsavau už šį įstatymą; atnaujinta 15.40
10